Okulda Akran Zorbalığına Uğruyorum

"Kız arkadaş meselesi kötü değil"? Mantığını kullan bir erkek bir kızı bulduğunda sadece konuşmakla yetineceğinemi inanıyorsun?
Zamanla o yanlış şeyleri yapmadan duramaz.
Ayrıca aynı şey senin kız kardeşinle olduğunu düşünsen hiç hoşuna gideceğini zannetmiyorum.
İnsanları yanlış şeylere yönlendirme.
Sonra mağdur olanlar kızlar oluyor.

Sen "hristiyansın" bu konuda sana karışamam ama.
Bizde böyle şeyler olmaz olmamalı.
Her okulda böye değil Türkiye'deki disiplin zayıf ben özele gidiyorum artık ve burada okul içi yan yana durabilir müzik dinleyebilir vb şeyler yapabilirsiniz ama senin dediğin gibi davranamıyorsun.
1 Tokat yüzünden bütün okul 1 hafta ayakta kaldı o kadar sıkı disiplin var.
Arkadaşın istediğide bu disiplin lazım diyor ve haklıda.
Benim endüstride arkadaşlarımda var okulda kaç kez bıçaklama olayları olmuş.
Bu olayların olmadığını istiyor asıl sen birilerini yanlış yönlendirme.

Sen "hristiyansın" bu konuda sana karışamam ama.
Bizde böyle şeyler olmaz olmamalı.
Her okulda böye değil Türkiye'deki disiplin zayıf ben özele gidiyorum artık ve burada okul içi yan yana durabilir müzik dinleyebilir vb şeyler yapabilirsiniz ama senin dediğin gibi davranamıyorsun.
1 Tokat yüzünden bütün okul 1 hafta ayakta kaldı o kadar sıkı disiplin var.
Arkadaşın istediğide bu disiplin lazım diyor ve haklıda.
Benim endüstride arkadaşlarımda var okulda kaç kez bıçaklama olayları olmuş.
Bu olayların olmadığını istiyor asıl sen birilerini yanlış yönlendirme.

"Hristiyansın"?
1-)hristiyanlar'da zina serbest hristiyan olsam niye o şeyleri yanlış kabul edeyim kafanı kullan ya da okumayı öğren.
2-Hristiyanların inancını biliyor musun da yukarıda yazdığımdan ne anladında bana hristiyan dedin?
3-Biz dediğin kim? Biz diye müslümanlıkdan islamiyetten bahsediyorsan islamiyette flört, sevgili diye bir şey yok!
4-Hem flört nedir, din buna ne der, yasaklar mı serbestmi bırakır, din nedir bilmiyorsun bana hırsitan diyorsun.
5-Ilmihal kitabı okumanı tavsiye ediyorum sana.

"Hristiyansın"?
1-)hristiyanlar'da zina serbest hristiyan olsam niye o şeyleri yanlış kabul edeyim kafanı kullan ya da okumayı öğren.
2-Hristiyanların inancını biliyor musun da yukarıda yazdığımdan ne anladında bana hristiyan dedin?
3-Biz dediğin kim? Biz diye müslümanlıkdan islamiyetten bahsediyorsan islamiyette flört, sevgili diye bir şey yok!
4-Hem flört nedir, din buna ne der, yasaklar mı serbestmi bırakır, din nedir bilmiyorsun bana hırsitan diyorsun.
5-ılmihal kitabı okumanı tavsiye ediyorum sana.

Direk cevabını vereyim.
Ben hristiyan inancını değil müslüman inancını bilirim orada da o yasak " zamanla o yanlış şeyleri yapmadan duramaz" bu fikirde islamda yasaktır bende böyle bir biçimde deyince müslüman değildir dedim yani senin yanlış şeyi illa yapacak demen bile islama karsı bir düşünce.
Bu arada islamda evli olmayan kadınla erkeğin el ele tutuşmasının bile sakıncalı olacağı bahsedilir sen ne diyorsun.
Senin okumanı tavsiye ediyorum kitabı dedinya bende sana kuranı okumanı tavsiye ediyorum.

Direk cevabını vereyim.
Ben hristiyan inancını değil müslüman inancını bilirim orada da o yasak " zamanla o yanlış şeyleri yapmadan duramaz" bu fikirde islamda yasaktır bende böyle bir biçimde deyince müslüman değildir dedim yani senin yanlış şeyi illa yapacak demen bile islama karsı bir düşünce.
Bu arada islamda evli olmayan kadınla erkeğin el ele tutuşmasının bile sakıncalı olacağı bahsedilir sen ne diyorsun.
Senin okumanı tavsiye ediyorum kitabı dedinya bende sana kuranı okumanı tavsiye ediyorum.

"Illa yapmak zorunda" demedim. İnsanda nefis var. Nefis doymak bilmez. Bu konuda çok fazla söyleyecek şey var istersen sana bununla ilgili yazı, video atabilirim. Demek istediğim nefsine engel olmayıp o yanlış işleri yapardı.

"Bu arada islamda evli olmayan kadınla erkeğin el ele tutuşmasının bile sakıncalı olacağı bahsedilir sen ne diyorsun?"
Bu dediğin olay islamiyette yasak yani haramdır. Çok basit bir araştırma ile hadîs-i şerifleri bulabilirsin.

Ben aşağıya bırakıyorum;
"Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helâl olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (taberâni, mucemu’l-kebir, 20 / 212)

"Hristiyansın"?
5-Ilmihal kitabı okumanı tavsiye ediyorum sana.
Hristiyanlık'da zina yasaktır. İncil okumanı tavsiye ediyorum.

"Illa yapmak zorunda" demedim. İnsanda nefis var. Nefis doymak bilmez. Bu konuda çok fazla söyleyecek şey var istersen sana bununla ilgili yazı, video atabilirim. Demek istediğim nefsine engel olmayıp o yanlış işleri yapardı.

"Bu arada islamda evli olmayan kadınla erkeğin el ele tutuşmasının bile sakıncalı olacağı bahsedilir sen ne diyorsun?"
Bu dediğin olay islamiyette yasak yani haramdır. Çok basit bir araştırma ile hadîs-i şerifleri bulabilirsin.

Ben aşağıya bırakıyorum;
"sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helâl olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (taberâni, mucemu’l-kebir, 20 / 212)

Zamanla o şeyleri yapmadan duramaz illa yapacakla farkı ne?
Af edersiniz de laf olsun diye laf yapıyorsunuz ben de bunun haram olduğunu söylüyorum bana cevap olarak bu haramdır yazıyorsunuz.
Ben direk alimlerin dilinden konuşuyorum onların söylediği gibi.

"Kız arkadaş meselesi kötü değil"? Mantığını kullan bir erkek bir kızı bulduğunda sadece konuşmakla yetineceğinemi inanıyorsun?
Zamanla o yanlış şeyleri yapmadan duramaz.
Ayrıca aynı şey senin kız kardeşinle olduğunu düşünsen hiç hoşuna gideceğini zannetmiyorum.
İnsanları yanlış şeylere yönlendirme.
Sonra mağdur olanlar kızlar oluyor.
Kardeşim bir insan birini seviyor diye illa sevişecek diye bir şey yok. Öpüşmek falan da sayılmaz ztn o normal bir şey. Umarım ban yemem bunu söylediğim için ama bir gün evlenip yuva kuracak olursan bunları karşı tarafa yapıyorsun zaten. Yani el ele tutuşmak öpüşmek kötü bir şey değil, sevişmek de kişiden kişiye değişir o da inancına bağlı tabi. Yani benim kardeşim daha ilkokulda ve bunu yapsa hoş olmaz. Ama zaten birkaç seneye yetişkin olacaksınız ben de öyle. O yüzden abartma istemiyosan uzak dur bekar yaşa banane.

Memleketimizin sizin gibi çalışan genç ruhlara ihtiyacı var. Çalışma azmini hiçbir şeyin bozmasına izin verme. Akran zorbalığına sus,tepkisiz kal demiyorum ama eğer tehdit ediliyor isen hayatınla; para mı istiyorlar ver. Sigara mı istiyorlar,yoksa parasını ver. Hayatını korumaya bak. Bir savunma sanatı öğren, lazım olabilir. Kendine dikkat et. Çalışmayı bırakma. Sana başarılar dilerim.
İyi günler.

Son düzenleme:
Si... et diye iki kelimeden oluşan ama uygulayınca rahatlatan bir eylem var. Ben onu uyguladım şimdiye kadar. Şuan %8 lik dilimde olduğum için özel okula gittim. Konyadaki bir özel okuldayım şuan. Okulda birisiyle sevgili olursan ve bu birileri tarafından bilinirse anandan emdiğin sütü burnundan getirirler. Disiplin özel okulun itibarı korunsun diye çok sıkı. Tabi sevgilisi olanlar var ama hocalar bilmediği için bir sorun olmuyor. Alkol kullanan yok veya kimse bunun hakkında konuşamıyor. Sigara mevzusu da okulda her türlü yasak. 11 ve 12. sınıflar okul biter bitmez kapının ilerisinde sigara içiyorlar. Ailenden onaylı belge alıp öğle arasında dışarı çıkmana da izin veriliyor. 12. sınıflar sigara içebiliyor böylelikle. Okulda zorbalık yok olamaz da zaten. Sana da ailenin bütçesi yeterse özel okula gitmen tavsiyesini verebilirim. Tanıdık vesilesiyle kaydoldum ve puanım yüksek diye %65 indirimle okuyorum. Yıllık 7500 tl idi bu yıl. Gelecek yıl değişecek.

Böyle senin gibileri bugün aşağılayanlar yarın gelir senin şirketinde, senin önünde ceketinin düğmelerini iliklerler. Ben de senin gibiydim ve böyle şeyleri çok takardım. Hayatta kimseyi memnun etmek zorunda değiliz ve memnun olmak zorunda da değiliz onlara cevap bile vermeyip çalışmaya devam et .

Geri
Yukarı