Okulda arkadaşlarım tarafından aşağılanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yardım etmek dışında bunu mu diyorsunuz? Umarım aynısı senin başına da gelir.

Bu arada dersleri iyi olsa zorbalık yaşama oranı o kadar düşüyor ama değilmiş maalesef. Ben derslerde iyiydim çalışkan bu deyip salıyorlardı beni. Şimdi hem sessiz hem samimi biri olmayınca sınıftakiler acaba bu bizimi beğenmiyor ayağına gidebiliyorlar yani seni ötekileştiriyorlar gibi. O ötekileştirmeyi nasıl yapıyorlar dürterek işte.

Bu arada dersleri iyi olsa zorbalık yaşama oranı o kadar düşüyor ama değilmiş maalesef. Ben derslerde iyiydim çalışkan bu deyip salıyorlardı beni. Şimdi hem sessiz hem samimi biri olmayınca sınıftakiler acaba bu bizimi beğenmiyor ayağına gidebiliyorlar yani seni ötekileştiriyorlar gibi. O ötekileştirmeyi nasıl yapıyorlar dürterek işte.

İyi işte, En azından seni rahat bırakıyorlar. Bunlara gösteriş vermek yerine görmezden gelmek daha iyi olacaktır.

Sizin için söylemesi kolay. Herkes arkadaşlarıyla eğlenirken. Ben köşede sırık gibi sessiz suskun bekleyeyim mi?

Sizin için değil kardeşim senin yaşadığın şeylerin aynısı bende yaşadım ki tavsiye veriyorum kendini ezdiriyorsan istersen Paris'te ki okulada gitsen arkadaşın da yoksa aynı şeysin ve eğer ki bunu yapamıyorsan susucaksın takmayacaksın gülüp geçeceksin.yapacak bir şeyde gelmez okulunuda açığa aldırabilirsin

İyi işte, en azından seni rahat bırakıyorlar. Bunlara gösteriş vermek yerine görmezden gelmek daha iyi olacaktır.

Ben bu yollardan tek başıma geçeli çok oldu reis. Ben sadece bu arkadaşa yani konu sahibine belki yardımcı olur diye anlatıyorum çok küçükken ortaokul yıllarımda anlattıklarını biraz yaşadığım için anlatma isteği uyandı içimde yoksa derslerim iyiydi. Ben konu sahibine göre o yüzden rahattım arkadaşa üzüldüm empatik biriyim biraz içim burkuldu gece gece. Bence burada konu sahibinin hatası olduğu kadar eğitim sistemimizinde hatası var diye düşünüyorum çünkü bu zorbalığa çok rahat giren bir şey hele bir kolejde olması daha da üzücü.

Kardeşim ilk olarak şunu diyeyim hakikaten şu an ortam çok bozuk ve de insanlar salaklaştı. Koca bir halk pislik gibi davranıyor veya direkt olarak pislik olmuşlar. Annene bir şey söyleseler bile sabır etmen lazım. Kafanı kullan ve ileride öyle bir büyük pozisyona gel ki onlara haddini duruşun bildirsin. Emin ol kavga hiç bir işine yaramayacak ve de şunu diyeyim bu tecrübelerin bir kısmını burada ki herkes farklı dönemler de illa ki yaşamıştır. Fakat ben anneme sövdüğü için cidden bir çocuğu dayamadım ve paraladım kendimi az çok bildiğimden sessiz sakin durmaya çalışan biriyim kavga da dayak yediğim anlar da oldu lakin anneme küfür edince o çocuğu çok kötü dövdüm ve sonra bir kaç kez okula geldi sonrasında ise herkes çocuğu ezmeye başladı derken çocuktan özür diledim ve sonra anlaşabileceğimizi fark ettik arkadaş olduk ve hala konuşuyoruz. Ama birini dövünce de emin ol pişman olacaksın her ne kadar kötü biri bile olsa evde onu bekleyen bir ailesi var biliyorum bu dediklerim sana saçma gelebilir ama dayanman lazım. Temiz bir geçmişinin olması lazım ki kendi evlatlarına temiz bir gelecek verebilesin. Tabi bende kavga gününden sonra çok kötü anıldım hatta arkadaşlarım bile el kol şakasını geçtim normal şaka yapmaktan korkar oldu. Sonra okul değiştirdim ve hayatımı bir düzene oturttum. Okul dünya da her zaman pislik yuvasıdır nerede şeref yoksunu var ise okula topluyorlar. Ve böyle sessiz olmandan dolayı da üzülme elinden geldiği kadar derslerine odaklanmanı tavsiye ederim. Bir de koleji bırakman bir çok açıdan iyi olur veya bu işi ailene anlatman çünkü oraya para veriyorsun devlet okulu olsa kavgadan başka çaren olmazdı fakat burada durum birazcık daha farklı. Para verdiğin yerde zorbalık görüyorsun bunu ailene anlatmanı ailenin de gerekirse okulu değiştirmesi gerekir şu an ki okul ücretleri de az değil yani. Ama ben sabır edebilirim diyorsan kavgaya bulaşmadan dişini sıkmanı tavsiye ederim. İleride çok çalışıp güzel bir mevkii sahibi olacak olursun emin ol hepsi senin eline düşecektir. Şu an yaptığım işlerden ötürü eskiden bana mal gibi davranan şahıslar bile şu an benden yardım istiyor ve bende yardım ediyorum ama yaptıklarını da hatırlatıyorum. Ve bugüne geldiğimde onların hepsi özür diliyor ve benden yardım etmemi bekliyorlar. Bu hayatta böyle insanlara yapabileceğin en iyi şey büyük bir mevkii ye gelerek başarını gözlerine sokmak olacaktır. Eğer tavsiye istersen yazabilirsin.

Kanka sana buna yapabileceğin hiçbir şey yok. Ama hemen üzülme. Öncelikle onlarla herhangi bir iletişimde bulunma bu çok önemli. Durduk yere sana gelip "zargana" diyorlarsa senin, ühü ünü ben zargana değilim diye cevap vermektense evet öyleyim. Demek gerekiyor onlar sen ile dalga geçiyor çünkü sen de kendini sevmiyorsun. Ha bu arada onların gerçekten zorbalık mı yaptığını yoksa dalga mı geçtiğini anlaman gerekiyor. Senin hoşuna gitmiyor olabilir ama onlar bunu zorbalık olarak görmüyor da olabilir. Eğer öyle bir durum varsa onlarla beraber gülüp geçebilirsin. Hatta sen de onlarla dalga geçebilirsin önemli olan senin tavrın. Merak etme kimse seni dövemez. Korkmaman lazım kimseye sana yaptığından fazlasını yapma. Annene söverlerse annelerine söv. Dalga geçerlerse sen de onlarla dalga geç. Keçi gibi kabarıp artislenirlerse sakın geri adım atma gerekirse dayağını yersin ertesi gün darp raporu alıp suç duyurusunda bulunursun seni döven çocuğun annesi babası kapınıza yalvarmaya gelir.

Herkesin zayıf noktasını araştır ve onları vur basic çözüm insanlar her zaman bir seyleri belli eder sana darp ettiklerinde ya polise git ya da okul aile birliğine git düşünce yapın yanlış biri sana darp ederse sen onu cezalandırmazsan daha çok darp eder senin için ister ana kuzusu desinler ister başka bir şey. Onların karşısında silah çekilse yahut farklı bir durum gerçekleşse yapacakları şey polise gitmekse bu seni niye ana kuzusu yapıyor. Düşünmüyorsunuz sadece etrafınızdakilerini önemsiyorsunuz.

Neden arkadaşlarının silahını ellerinden alıp kendi kafana sıkmıyorsun?

@metaphroz @King Of Legends @Konyalı Bilgisiyarcı @CHRİS W4LKER
Yazık, size burada açıklama yapmak zorunda kalıyorum.
Demek istediğim şey arkadaşa küfür ediyorlarmış, ensesine vuruyorlarmış dalga geçiyorlarmış...
Arkadaşları bunu yaparken sende kendine küfür et sende kendinle dalga geç ezikliğinle kendin dalga geçersen onlar eğlenmez ve senin yakanı bırakırlar demek istedim...

@metaphroz @King Of Legends @Konyalı Bilgisiyarcı @CHRİS W4LKER
Yazık, size burada açıklama yapmak zorunda kalıyorum.
Demek istediğim şey arkadaşa küfür ediyorlarmış, ensesine vuruyorlarmış dalga geçiyorlarmış...
Arkadaşları bunu yaparken sende kendine küfür et sende kendinle dalga geç ezikliğinle kendin dalga geçersen onlar eğlenmez ve senin yakanı bırakırlar demek istedim...

Dediğin şeyi anladım ve gayet saçmalamışsın. Kendisine neden küfür etsin çocuk? Annesine bile küfür ediyorlarmış hadlerini bildirmesi gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı