Okulda boş yere dersten atan hoca dolayısıyla yok yazılmak

Değil. Derste tutanak tutar, dersten sonra disipline sevkeder. Ders sırasında cikartamaz.

Mümkün. Ekstrem bir durum olmadıkça da, (diğer öğrencilerin sağlığını riske atacak bir durum), hiç bir öğrenciyi eğitim hakkından mahrum edemez, atamazsın. Müdürler genelde göz yumuyor ama yasal olarak dersten çıkaran hoca sorumlu olur. Hele dersten attığı bir öğrencinin başına bir sey gelirse o hocanın başı dertten kurtulmaz.
Tamam benim anlamak istediğim de buydu. Ekstrem ne olabilir sağlık dışında, dersi böler, gürültü yapar ikazlara uymaz diğer arkadaşlarının dersi anlamasını engelleyen bir öğrenciyi dışarı çıkartmak veya disipline yollamaktan başka bir çare yoksa ve bunu da yapamıyorsa cidden büyük bir açık vardır o zaman.

Ayrıca disipline yolladıktan sonra sorumluluk okulun kendisinde olması gerekmez mi neden öğretmen sorumlu olsun? Direk çıkartırsa dediğiniz doğru. Ama disipline yollarsa nasıl oluyorsa ondan sonra zaten iş okulda demek oluyor yada öyle olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Valla öğretmenlerin de işi bizim zamanımızdan artık daha zormuş onu anlıyorum.

Ayrıca disipline yolladıktan sonra sorumluluk okulun kendisinde olması gerekmez mi neden öğretmen sorumlu olsun?
Disiplin kurulu tek öğretmenden oluşmuyor. Birden fazla öğretmen var. Disipline göndermek söz konusu olduğunda sanırım herkeste aynı algı var. Tutanak yazıldı müdür azarladı adı disiplin oldu sanılıyor anladığım kadarıyla. Bir öğrenci dersi bozacak disiplin kurulundaki tüm öğretmenler dersi bırakıp çocuğun savunmasını alacak öyle mi? Dersi bozan öğrenci bir ders saatini işgal etmiş olur eğer tenefüse çıkıldığında disipline gonderiliyorsa. Disiplin işlemi uygulanana kadar bekledi arada, sorumlu ders saatinde onu dışarı salan öğretmen olur.

Zaten hiç bir müdürün ve öğretmenin umurunda değil bu durumlar. Yönetmelikte dışarı çıkarır gibi bir sey yok ama her hoca canina tak eden öğrenciyi atiyor zaten sınıftan.

Hocam bir öğretmenin öğrenciyi dersten kovması yasaktır lehinize olan durumu Aleyhinize çevirmişsiniz.

Yasa var diyorum hani inanmak istemeyen işine geldiğine göre cidden inanmıyor.
Sen benim ne dediğimi anlamaya çalışmak yerine yasa var deyip benim inanmak istemeyip işime geldiğime göre yorumladığımı sanıyorsun.

Ben diyorum ki bir öğrenci sınıfta her haltı yiyip dersi bölerse öğretmenin buna hiçbir müdahalesinin olmaması kadar saçma bir durum olamaz.

Siz asla çıkartamaz diyorsunuz yasa böyleyse eğer çok saçmalık yani. Çünkü öğrenci dersi böldüğünde hocanın mutlaka yapabileceği bir şey olmalı çünkü bu sefer diğer öğrencilerin hakkına giriyor olacak. Onların dersi anlamasına mani olacak.

Sizin mantığınız bunu alıyorsa başka bir şey demiyorum.

Hocam bir öğretmenin öğrenciyi dersten kovması yasaktır lehinize olan durumu Aleyhinize çevirmişsiniz.
O zaman bir öğrenci sınıfta bağırır çağırır her şeyi yapar dersi böler ama öğretmen asla onu atamaz. Yasak çünkü yasa var :)

Hocalarim bugün bir şey olmadı müdür yardımcısı falan çağırmadı bir belge imzalatmadı bir daha yemin ettim yapmam böyle bir şey yardımlarınız için teşekkür ederim iyi sosyaller.

Sen benim ne dediğimi anlamaya çalışmak yerine yasa var deyip benim inanmak istemeyip işime geldiğime göre yorumladığımı sanıyorsun.

Ben diyorum ki bir öğrenci sınıfta her haltı yiyip dersi bölerse öğretmenin buna hiçbir müdahalesinin olmaması kadar saçma bir durum olamaz.

Siz asla çıkartamaz diyorsunuz yasa böyleyse eğer çok saçmalık yani. Çünkü öğrenci dersi böldüğünde hocanın mutlaka yapabileceği bir şey olmalı çünkü bu sefer diğer öğrencilerin hakkına giriyor olacak. Onların dersi anlamasına mani olacak.

O zaman bir öğrenci sınıfta bağırır çağırır her şeyi yapar dersi böler ama öğretmen asla onu atamaz. Yasak çünkü yasa var :)

Hocam dersin işleyişini bozan öğrencilere bağırabilir hoca kızabilir ama asla atamaz.

Hocam dersin işleyişini bozan öğrencilere bağırabilir hoca kızabilir ama asla atamaz.
Peki yasada öğretmenin bunu yapan öğrenciye bağırma hakkı var mı? yada bağırsa da öğrenci yapmaya devam ederse ne olacak? Asla atamaz söylemi bu yüzden bana mantıksız geliyor. Yasa varsa da yasaların yanlış olma ihtimali de var sonuç olarak. Yada başka bir yasa var bu konuyla biz bilmiyoruzdur.

Peki yasada öğretmenin bunu yapan öğrenciye bağırma hakkı var mı? yada bağırsa da öğrenci yapmaya devam ederse ne olacak? Asla atamaz söylemi bu yüzden bana mantıksız geliyor. Yasa varsa da yasaların yanlış olma ihtimali de var sonuç olarak. Yada başka bir yasa var bu konuyla biz bilmiyoruzdur.
Bağırmak suç değil. Hakaret suç. Dovemez, hakaret edemez, sınıftan atamaz. Ders sonu disiplin işlemi baslatir. Disiplin kurulu kararına bağlı olarak öğrencinin okuldan uzaklaştırılmasına karar verilebilir. Fakat aksi halde çocuk okulda olmak ve derste bulunmak zorunda.

Ülkede yasa var diyorum bununla alakalı hala daha tartışmaya devam ediyosunuz. Ya sabır.

Geri
Yukarı