Okulda boş yere dersten atan hoca dolayısıyla yok yazılmak

Hocam bizim okuldaki disiplin farklı hocalar ne derse o savunma yok bizim okulda direk tutanak tutuyolar dinlemeye tenezül bile etmiyorlar.

Hocam bizim müdürler öğretmenlere gücü veriyor zaten arkalarına güveniyorlar öyle pek akıllı düşünen bir müdür yardımcısıda yok direk dinlemeden tutanak tutacağım diyor nerede hak nerede adalet.

Disiplin kuruluna gidersen savunma isterler. Savunma istemiyorlarsa o disiplin kurulu değildir.

Canım kardeşim benim bu ülkenin her noktasında kayırmacılık var, torpil var her noktasında işi sulandırma var. Sen bu suda yolunu bulamıyorsan böyle boğulursun, bu sistem ile bir lise öğrencisi mücadele demez bu arkadaş mezun olacak işine gücüne bakacak gidecek kendi çocuğun hakkını savunacak böyle böyle düzelecek. Bizde lise okuduk bizi de yok yazdılar ama hiç defteri karalamayı düşünmedik çünkü bunu yanlış olduğunu algılayabilecek düşüncel yetilere sahiptik. Başkaları yanlış yapıyor diye bizde yanlış yapmayı tercih etmedik.

Bak tekrar söylüyorum hiçbir koşulda öğretmen bir öğrenciyi sınıftan atamaz ama hocanın sizi sınıftan atması sizin yoklama defterini tahrip ettiğiniz gerçeğini değiştirmiyor. Siz her adaletsizlik yapan kişiye adaletsizlikle karşılık verecekseniz ohoo işimiz var, Batman misiniz siz? O çocuğun küfür etmesi ile sizin yaptığınızın alakası dahi yok. Aileniz gelsin konuşun, özür dileyin bir daha olmaz deyin yolunuza bakın.

Hocam hatasız olduğumu soylemiyorum ailemi getirip konuşucağım umarım kaale alırlar ikimizde haksızız çünkü.

Öğrenciyi dersten atmak suç aynı konuyu bende açmıştım. Türk ceza Kanunu'nun ‘‘eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi" başlıklı 112. maddesinde; yazıyor. Heleki sizi yok yazdıysa o ayrı bir suç. Velinizin okula gidip müdürle konuşup göz korkutması gerek.

Bunu şu an aktif Türkiye'de kadroda bulunan hocaların en az %50 kadarı yapıyordur yapmıştır bence. Yani anayasaya uyan yok gibi görünüyor ama aslen olay uzatılmıyor ama yok yazılma durumu için bir şey diyemem. Ayrıca Türkiye'de sistem okumak istemeyen, okumayla alakası olmayan, zorla okuyanları zorla okula getirme sistemi ile gittiği için bu öğrencilerin ne kadar saçmalayacağını düşündüğümüzde dersin düzenini bozmamak adına yapmak haktır gibi duruyor ama yasa varsa onu bilmiyorum. Benim gördüğüm kadarıyla sistemde çok fazla kurunun yanında yaşın yanması olayı var. Atıyorum sınıf 20 kişi olsun ki mümkün olmuyor genelde 50 kişilik sınıflar bile görüyoruz. Yani bu 20 kişilik sınıftan 15 kişi dersi iplemeyen kişiler olsa 5 kişinin ders alması engelleniyorsa burada hocalar ne yapabilir sınıftan atmak ve müdüre yollamak harici benim pek bir fikrim yok?

Disiplin kuruluna gidersen savunma isterler. Savunma istemiyorlarsa o disiplin kurulu değildir.

Hocam 1-2 kezde bu durumu yaşadım her 1 ayda bir disiplin kurulu toplanıyor savunma istiyorlar ama şu an o olmadığı için direk savunma olmadan bize tutanak tutuyolar 1 kaç kez bu durumdan zorla kurtuldum ama kendimi savunacağımı düşünüyorum.

Sen kendi işini zora sokmuşsun dostum, deftere dokunmadan yapsaydın bunu sonuna kadar haklıydın.

Evet hocam haklısınız devamsızlığı sildirebilirdim ama kendimi haksız duruma ben düşürdüm.

Hocam 1-2 kezde bu durumu yaşadım her 1 ayda bir disiplin kurulu toplanıyor savunma istiyorlar ama şu an o olmadığı için direk savunma olmadan bize tutanak tutuyolar 1 kaç kez bu durumdan zorla kurtuldum ama kendimi savunacağımı düşünüyorum.

Evet hocam haklısınız devamsızlığı sildirebilirdim ama kendimi haksız duruma ben düşürdüm.

Dostum bir sorun yaşadığında bunu anlık çöz. Bekletirsen sıkıntılar sadece büyür. Eğer haksız yere ilk disipline verildiğinde ailene söyleyip ortalığı ayağa kaldırsaydın bunu yaşamazdın.

Düzelir merak etme ailen biraz baskı yapsın. Bir de ailen CİMER'e yazsın. Sen değil, Ebeveyn'in. Oğlumuz uzun zamandır bu durumdan şikayetçi, bunlar oldu, bize anlatıyordu biz hocayı idare ettik düzelir diye ama daha kötüye gitti gibisinden detaylı yazın.

Hocam hatasız olduğumu soylemiyorum ailemi getirip konuşucağım umarım kaale alırlar ikimizde haksızız çünkü.
Alırlar, niye almasınlar. Öyle iş mi olur? Okul da öğretmen sınıfın akışını bozmayan bir öğrencinin dersten atmak suretiyle eğitiminin aksamasına sebep olacak. Tabii ki bir problem ve kaale alınır. Sizin yaptığınız suç ayrı, hocanızın ki ayrı. Siz yaptığınız şeyden dolayı uyarı alırsınız. Sicile işlemez bile belki ama adı üstünde, uyarılmış olursunuz.

Fakat hocanızın konusu ayrı, onu da ayrıca müdürünüze şikayet etmeniz gerek. Ailenizle birlikte, etmeniz gerek.

Hocam hoca zaten ilk geldiğinden beri bana seni sevmedim diyordu derste birine bir şey desem bile bağırıp cevap veriyordu bana kin beslediği AP açık ortadada anlık bir siniri ile bunu yapmaya hakkı yok (abartmıyorum)

Sen hayvanın sapını baştan yemişsin konudakilerin bu süreçten sonra yapabileceği bir şey yok gibi görünüyor. Seninde ailenle bir idareye gitmenden başka çaren yok gibi.

Dostum bir sorun yaşadığında bunu anlık çöz. Bekletirsen sıkıntılar sadece büyür. Eğer haksız yere ilk disipline verildiğinde ailene söyleyip ortalığı ayağa kaldırsaydın bunu yaşamazdın.

Düzelir merak etme ailen biraz baskı yapsın. Bir de ailen CİMER'e yazsın. Sen değil, Ebeveyn'in. Oğlumuz uzun zamandır bu durumdan şikayetçi, bunlar oldu, bize anlatıyordu biz hocayı idare ettik düzelir diye ama daha kötüye gitti gibisinden detaylı yazın.

Hocam zaten hakkımı arayan bir insanım her haksız olayda kendimi savunuyorum ama.

Sen hayvanın sapını baştan yemişsin konudakilerin bu süreçten sonra yapabileceği bir şey yok gibi görünüyor. Seninde ailenle bir idareye gitmenden başka çaren yok gibi.

Evet hocam maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı