Okulda çok takıntı yapıyorum

Onlara gidip hatasını sorardım demen bile hala bu olaylara uzak olduğunu gösteriyor gibi. Kankam çocuk haksız yere laf yiyor. Çocuklar sırf ego tatmin etmek için bu arkadaşla uğraşıyor sen hatamı öğrenir düzeltirim diyorsun. Bu da ezik psikolojisi. Çocuğun ne hatası var da öğrenip düzeltsin? Bir de kaybedeceğin kavgaya girmek de ahmaklık olur. Kavga edip kaybedince bitecek mi sanıyorsun? Az zeki davranarak bu çocuğun o olaylardan kurtulup dersine uğraştığı işler varsa kariyerine odaklanması lazım.

Kankam asıl sen beni yanlış anladın gibi.
Orada fark ettiysen SON ÇARE dedim yoksa kavgaya genel olarak karşıyım ama gerektiğinde ederdim dedim.
Haksız yere laf yiyor ama tepkisiz kaldığı sürece o çocuklar yine sataşmayacak mı sanıyorsun? Bu süreçlerden ben de geçtim çünkü az buçuk anlıyorum onu.

Kankam asıl sen beni yanlış anladın gibi.
Orada fark ettiysen son çare dedim yoksa kavgaya genel olarak karşıyım ama gerektiğinde ederdim dedim.
Haksız yere laf yiyor ama tepkisiz kaldığı sürece o çocuklar yine sataşmayacak mı sanıyorsun? Bu süreçlerden ben de geçtim çünkü az buçuk anlıyorum onu.

Bir oku kankam tepkisiz mi kalsın diyorum. Zeki ve arkadaşın da dediği gibi baskın olması gerek. Öyle 1'e 5 gelen adamlarla boşa dikleşmek kavga etmek enayiliktir.

Bir oku kankam tepkisiz mi kalsın diyorum. Zeki ve arkadaşın da dediği gibi baskın olması gerek. Öyle 1'e 5 gelen adamlarla boşa dikleşmek kavga etmek enayiliktir.

Evet bu konuda haklısın bu aptallık olur ama demek istediğim ezik olmaktansa böylesi daha iyi yoksa benim de hiç kavgam olmadı bu zamana kadar.

Küçülüğümde dayak yerim diye ya da sürekli bulaşırlar diye içime attım veya onlardan kaçtım daha fazla üstüme geldiler yolda yürürken gelip arkamdaki çantama vurup kaçtılar içime atım atım ta ki birisinin gözünü patlatıncaya dek zaten birisini dövünce gerisi otomatik olarak sana karışmıyor doğuda birçok kez olay gördüm polis sadece kovalıyor ya da vurup gönderiyordu e bu adamları daha çok tarik ediyordu 2 - 3 kere sert çıksa bile adamlar ona bir daha karışmaz.

O zaman kaçsın ısrarla hala şiddete teşvik ediyorsun zaten konu sahibi direkt ailesi ile birlikte direkt olarak şikayet edecekler o zaman polis mutlaka ilgilenir olmazsa kaçsın onlardan ne şiddete meraklıymışsınız bomboş konu sahibini şiddete teşvik ediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı