Okulda dışlanıyorum

Başlıktaki gibi, mesela 5-6 kişi muhabbet ediyoruz ben konuşunca kimse beni dinlemiyor. Zaten yanlarına gelmesem bile yokluğumu anlamıyor kimse. Ama sonra herkes çok sessizsin hiç konuşmuyorsun falan diyorlar. Ben konuşuyorum ama kimse beni dinlemiyor. Her teneffüs tek başıma ya bahçede geziyorum ya da sıramda oturuyorum. Okula gitme hevesim hiç yok. Derslere önem vermeye çalışıyorum ama hiç vakit geçmiyor.
Arkadaşları boşver derslere fokuslan veya arkadaş ortamını değiştirebilirsin büyük sınıflarla takıl faydası oluyor.

Başlıktaki gibi, mesela 5-6 kişi muhabbet ediyoruz ben konuşunca kimse beni dinlemiyor. Zaten yanlarına gelmesem bile yokluğumu anlamıyor kimse. Ama sonra herkes çok sessizsin hiç konuşmuyorsun falan diyorlar. Ben konuşuyorum ama kimse beni dinlemiyor. Her teneffüs tek başıma ya bahçede geziyorum ya da sıramda oturuyorum. Okula gitme hevesim hiç yok. Derslere önem vermeye çalışıyorum ama hiç vakit geçmiyor.

Toplu sohbetlerde bu sorunu ben de yaşıyorum. Sesim sınıftakilere göre daha kısık çıkıyor, sürekli bağırsam boğazım ağrıyor ses kısık olunca da sözüm sürekli kesiliyor çoğu dediğimi duymuyor bile. Gerçekten sinir bozucu.

1 tane gerçek arkadaşın olsun yeter gerisini boş ver bu herkesin zaman zaman maruz kaldığı bir durum sessiz kalıp hayatına devam edeceksin bir kere bende.

Bence burada kendini küçük görmüşsün gibime geldi. Sonuçta eğer böyle bir çevren var ve umurlarında değilsen benim niye umurumda olsun bu gibi insanlar :D Hatta şanlısın gibime geldi en azından hayatına bunun gibi insanları böylece almamış olursun tabi benim görüşüm.

Geri
Yukarı