Okulda kavga etmek

Hocam şansınızı deneyin. Sonuna kadar pes etmeden devam edin. Baktınız gerçekten yok buna ceza verilmez, zaten 12.sınıfsınız açığa geçersiniz en kötü. Kafanız rahat eder ve evden çalışırsınız. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamızdan da konu açıp tavsiyeler rica edersiniz. Açıktan okumanın daha avantajlı olduğunu söylemişti.

Bu arada yorumların için gerçekten teşekkür ederim hocam biraz daha iyi oldum. Sınıf değiştirme fikri tam aklımda yoktu ama şu an aklımın bir ucunda tutuyorum.

Bu arada yorumların için gerçekten teşekkür ederim hocam biraz daha iyi oldum. Sınıf değiştirme fikri tam aklımda yoktu ama şu an aklımın bir ucunda tutuyorum.
Ben teşekkür ederim :) 12.sınıfım demiştiniz sanki bir konuda ama başkasıyla karıştırmışım sanırım. Hep iyi olun hocam, kafanıza takmayın. Elbet bu sıkıntılı dönemler bitecek. Sadece az daha dişinizi sıkın. Moralinizi yüksek tutmaya çalışın. 9.sınıfta yaşım daha küçükken yani @CHRİS W4LKER hocamın yaşlarındayken zorbalığa uğrardım. Moralim 0 olmuştu. "Bu 4 yıl 40 sene gibi geçecek." diye sayıklardım ve resmen yemeden içmeden kesilmiştim. Aileme bu durumu anlatmaya utanırdım. İçime kapanık biriydim. Sonra bu çocuk sadece bana değil başkalarına da karışınca, ders esnalarında koridorlarda gezip çığlıklar atmalara başlayınca okulun kapısının önüne koydular. Biraz rahatlamıştım. Ama ortamı sevmediğim için hala iyi değildim. 9.sınıf bitti. 10.sınıfa geçtim. Artık iyice okula ısınmaya başladım ve "Güzel günler sanırım geliyor, çileli günler bitti." demiştim. 2. dönem artık bayağı iyiydi. 12.sınıf 5 abiyle arkadaşlık yaptım koruyup kollamışlardı beni. Sonra 11.sınıfa geçtim bu sene, beni koruyup kollayan abilerim mezun oldu ve maalesef gitti. Benim ortaokuldan arkadaşım yan sınıftaydı. Onun sınıfıyla kaynaştım ve onlarla takılmaya başladım. Sınıf değiştirmeniz gerçekten güzel olur. Benim zaten kendi sınıfımda sorunlu kişi kalmadığı için arkadaşın sınıfına geçmekle falan uğraşmıyorum. Sözel bölümünü seçtim gerçekten düzgün insanlar var. Teneffüste hep arkadaşın sınıftayım zaten. Gözünüzde bu olayı fazla büyütmeyin. Dünyanın sonu değil. O mutlu olduğunuz gülümsediğiniz günler elbet gelecek. Hadi bir Barış Manço dinleyelim keyfimiz yerine gelsin :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Sarı çizmeli mehmet ağa bir gün öder hesabı." Burada kastettiği anlam biraz farklı ama biz böyle düşünelim. O çocukta elbet yaptıklarının bedelini ödeyecek bir gün. Bu dünyada olmazsa öbür dünyada.

Son düzenleme:
Ben teşekkür ederim :) hep iyi olun hocam, kafanıza takmayın. Elbet bu sıkıntılı dönemler bitecek. Sadece az daha dişinizi sıkın. Moralinizi yüksek tutmaya çalışın. 9.sınıfta yaşım daha küçükken yani @CHRİS W4LKER hocamın yaşlarındayken zorbalığa uğrardım. Moralim 0 olmuştu. "bu 4 yıl 40 sene gibi geçecek." diye sayıklardım ve resmen yemeden içmeden kesilmiştim. Aileme bu durumu anlatmaya utanırdım. İçime kapanık biriydim. Sonra bu çocuk sadece bana değil başkalarına da karışınca, ders esnalarında koridorlarda gezip çığlıklar atmalara başlayınca okulun kapısının önüne koydular. Biraz rahatlamıştım. Ama ortamı sevmediğim için hala iyi değildim. 9.sınıf bitti. 10.sınıfa geçtim. Artık iyice okula ısınmaya başladım ve "güzel günler sanırım geliyor, çileli günler bitti." demiştim. 2. dönem artık bayağı iyiydi. 12.sınıf 5 abiyle arkadaşlık yaptım koruyup kollamışlardı beni. Sonra 11.sınıfa geçtim bu sene, beni koruyup kollayan abilerim mezun oldu ve maalesef gitti. Benim ortaokuldan arkadaşım yan sınıftaydı. Onun sınıfıyla kaynaştım ve onlarla takılmaya başladım. Sınıf değiştirmeniz gerçekten güzel olur. Benim zaten kendi sınıfımda sorunlu kişi kalmadığı için arkadaşın sınıfına geçmekle falan uğraşmıyorum. Sözel bölümünü seçtim gerçekten düzgün insanlar var. Teneffüste hep arkadaşın sınıftayım zaten. Gözünüzde bu olayı fazla büyütmeyin. Dünyanın sonu değil. O mutlu olduğunuz gülümsediğiniz günler elbet gelecek. Hadi bir Barış Manço dinleyelim keyfimiz yerine gelsin :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok sağ olun hocam içim biraz daha iyi oldu. Bu sınıfımda da gerçekten çok değerli insanlar var onları da bırakmak istemem fakat bu olaylar devam ederse sınıfımı değiştirmek zorunda kalacağım. Çünkü aklımı çok kurcalamaya başladı. Bakalım ne olacağını zaman gösterecek hocam gelişmeleri buraya yazarım.

Çok sağ olun hocam içim biraz daha iyi oldu. Bu sınıfımda da gerçekten çok değerli insanlar var onları da bırakmak istemem fakat bu olaylar devam ederse sınıfımı değiştirmek zorunda kalacağım. Çünkü aklımı çok kurcalamaya başladı. Bakalım ne olacağını zaman gösterecek hocam gelişmeleri buraya yazarım.
Umarım hakkınızda en hayırlısı olur. Sınıfınızı değiştirdiğiniz için onları komple bırakmış olmazsınız. Yine teneffüslerde okul dışında konuşmaya devam edersiniz. En azından kafanız rahatlar. Ve şimdi evdesiniz. Eğer yatmanıza daha varsa sevdiğiniz şarkıları dinleyin bu olayı pek fazla düşünmeyin. Sanki hiç yokmuş gibi. Moralinizi düşük tutarsanız sizi alt ederler. Ancak moralinizi hep yüksek tutarsanız, başınızı dik tutarsanız, cesaretli olursanız ve kendinizden emin olursanız kimse karşınızda duramaz.

Umarım hakkınızda en hayırlısı olur. Sınıfınızı değiştirdiğiniz için onları komple bırakmış olmazsınız. Yine teneffüslerde okul dışında konuşmaya devam edersiniz. En azından kafanız rahatlar. Ve şimdi evdesiniz. Eğer yatmanıza daha varsa sevdiğiniz şarkıları dinleyin bu olayı pek fazla düşünmeyin. Sanki hiç yokmuş gibi. Moralinizi düşük tutarsanız sizi alt ederler. Ancak moralinizi hep yüksek tutarsanız, başınızı dik tutarsanız, cesaretli olursanız ve kendinizden emin olursanız kimse karşınızda duramaz.

Doğru hocam fakat aynı sınıfta olunca ayrı bir samimiyet oluyor ama zorunda kalırsam da mecbur ayrılacağız. Yorumların için teşekkür ederim. Şu an kafam biraz daha rahatladı.

Geri
Yukarı