Okulda kavga ettim

Bir defasında lisedeyken matematik dersinin ortasında arka sıramdaki çocuk kafama vuruyordu şakasına ben de bir daha vurursan gerçekten seni döverim demiştim. Allah Allah'ya deyip bir tane daha vurmuştu ve ağır bir yumruk patlatıp kavga başlatmıştım. Bir anda araya 3 4 kişi girdi ve ardından hoca resmen bizi ayırmak için üzerime atladı ve bana unutamayacağım bir tekme attı resmen yaygaraya dönüştü ortalık. Kavga ettiğim çocuk kaçmıştı ve matematik hocası bana dönüp onu çabuk bul getir ikiniz de disipline gidiyorsunuz gelmesse çok daha kötü olur demişti. Koşup yakaladım dışarıda. İlk başta kavga için geliyorum sandı sonra bir anda ben "kanka müdüre gitmemiz lazımmış gidersen daha kötü olacakmış gel" dedim. İkimiz müdüre gittik. Olayı anlattık. Sonrasında ikimiz için de kınama cezası verdi. Ama hayatımdaki komik bir anı olarak kaldı. Lise'de edilen kavgalar ergenliğin sonlarının ve gençlik döneminin başlangıcının verdiği adrenalin ile maalesef kaçınılmaz oluyor. Bir tavsiye verecek olursam bu tür şeylere çok takılma. Ayrıca başka insanların senin hakkındaki fikirlerini önemseme. Şayet benim hiçbir şey olamayacağımı ve geri z*kalı olduğumu düşünen 2 tane liseden kız arkadaşım benim 6-7 ay boyunca yurt dışı gezilerimi ve başardığım şeyleri görüp durdular Instagram hikayelerimden. Merak ediyorum acaba asıl geri z*kalı bizmişiz demişler midir? :D

Olaylara ve olanlara takılı kalma kimse senden değerli değildir.

Gördüğüm kadarıyla arkadaş mesaj atmamış. Eğer böyle ufak bir şey ise sorun çıkmaz. Biz sınıfça büyük bir kavga etmiştik bir şey olmamıştı. Hatta müdürle bile konuşmadık :D Lisede değilsin anladığım kadarıyla. Ortaokulda hemen tutanak tutmazlar.

Feminizm iki cinsiyetin de eşit olduğunu, aynı durumlarda eğer ki fizyolojik bir farklılık bulunmuyorsa eşit muameleyi destekler. Yani iyi bir şey, her insan feminist olmalı.
Ama eşitlik değilde adalet olması mantıklıdır adalet eşitlikdir, ama eşitlik adalet değildir.

Kızlar bazenleri kız erkek eşittir diyor, bazen kızlar erkeklerden üstündür diyorlar. Tam olarak böyle demeseler bile, "kızlar ne derse onu yap" demesinden bile belli. Niçin, niçin, niçin?
Çok değişik olabiliyor bazıları. Öğretmene söylemekle iyi etmişsiniz.

Kızlar bazenleri kız erkek eşittir diyor, bazen kızlar erkeklerden üstündür diyorlar. Tam olarak böyle demeseler bile, "kızlar ne derse onu yap" demesinden bile belli. Niçin, niçin, niçin?
Çok değişik olabiliyor bazıları. Öğretmene söylemekle iyi etmişsiniz.
Türkiyede kötü algı var bir kız bize istediğini yapar biz hafifçe ittirsek denmeyen, yapılmayan kalmaz.

Ama eşitlik değil de adalet olması mantıklıdır adalet eşitlikdir, ama eşitlik adalet değildir.
Hayır adalet eşitlik değildir. Bir annenin doğum iznine çıkması, babanın çıkmaması adalettir. Ama eşitlik değildir. Boş bir ergüman kısaca.

Ayrıca 21. yüzyılda dahi olsak adaleti zor buluruz. Halen daha eşit mevkideki kadınlar ve erkekler arasındaki gelir farkı, ortalamaya vurunca azımsanmayacak miktarda.

Tam olarak böyle demeseler bile, "kızlar ne derse onu yap" demesinden bile belli. Niçin, niçin, niçin?
Biz öylelerine camcı diyoruz. Anlamı çıkartısınız artık.

Hayır adalet eşitlik değildir. Bir annenin doğum iznine çıkması, babanın çıkmaması adalettir. Ama eşitlik değildir. Boş bir ergüman kısaca.

Ayrıca 21. yüzyılda dahi olsak adaleti zor buluruz. Halen daha eşit mevkideki kadınlar ve erkekler arasındaki gelir farkı, ortalamaya vurunca azımsanmayacak miktarda.
Evet ama genede adalet olması gerekiyor insanlar kendi çıkarlarının peşinde Dünya ileride umarım değişir.

Biz öylelerine camcı diyoruz. Anlamı çıkartısınız artık.
Tüm erkekler yalancı ben bir camcıyım camcı.

Geri
Yukarı