Okulda kimse beni umursamıyor

Hocam o gülen kişilerin herhangi birine, kaç kişiler söyler misiniz?

Benim arkadaş ortamındakiler de dalga geçiyor. Benim arkadaş ortamındakiler 2 kişi var onlar dalga geçiyor. Diğer sınıftakiler bana basit insan muamelesi yapıyor.(Arada küçük dalgalar da geçiyorlar.) Ama o 2 kişi dövebilirim. Onları dövsem zaten diğerleri bana kolay kolay sataşamaz. İnsanlara zarar vermeyi sevmem hatta herkesle iyi geçinmeye çalışırım. Ama bazı aptallar iyi niyeti hak etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaş ortamındakiler de dalga geçiyor. Benim arkadaş ortamındakiler 2 kişi var onlar dalga geçiyor. Diğer sınıftakiler bana basit insan muamelesi yapıyor.(Arada küçük dalgalar da geçiyorlar.) Ama o 2 kişi dövebilirim. Onları dövsem zaten diğerleri bana kolay kolay sataşamaz. İnsanlara zarar vermeyi sevmem hatta herkesle iyi geçinmeye çalışırım. Ama bazı aptallar iyi niyeti hak etmiyor.
O 2 kişi sizinle dalga geçtiği zaman ikisiyle bire bir tartışın, Üstüne gidin, Diğerleride yatışır

Hocam okulda dalga geçmek için sadece sebep arıyorlar. Geçen sene saçımın rengiyle, boyumla bile dalga geçiyorlardı. O kişiler ile arkadaşlığı kesince artık daha bu tarz şeyleri duymuyorum. Sizi umursamamalarını bence çokta takmayın, zaten böyle kişiler ile arkadaş olmaktan bir hayır gelmez.
Samimi olduğunuz kişi de gerçekten arkadaşınız olsa sizi onlar yüzünden bırakıp gitmezdi.

Kendine yapılan şeyin aynısını yapmak? Bu mudur? Empatiyi pek öğrenememişiz onca şeye rağmen.

Bu tiplemeler her yerde var, ciddi bir okul yönetimi olmadığı sürece baş edemiyorsun. Yine de şansını dene derim. Senin kişisel olarak çözebileceğin bir şey değil. En kötü sınıfını değiştirirsin.

Ben insanalrı zargana, obez diye ayırmam. Benimle dalga geçenlere zargana diyorum, benimle dalga geçmeyenlere zargana demiyorum.

O 2 kişi sizinle dalga geçtiği zaman ikisiyle bire bir tartışın, üstüne gidin, diğerleride yatışır.

Bence artık şiddet zamanı benim gittiğim okul kolej ben oraya eğitim almaya gidiyorum birkaç tane dangalağın şaklabanlıklarını çekmek için değil.

Ben insanalrı zargana, obez diye ayırmam. Benimle dalga geçenlere zargana diyorum, benimle dalga geçmeyenlere zargana demiyorum.

Bence artık şiddet zamanı benim gittiğim okul kolej ben oraya eğitim almaya gidiyorum birkaç tane dangalağın şaklabanlıklarını çekmek için değil.
Hocam bu durumda en iyisini siz verirsiniz, Ama kavga etmeden önce Muay-Thai tekniklerine bakın işinize %100 yarar.

Ergenlik doneminde "zargana" gibi aptalca bir kelimeyle insanlarin vucuduyla dalga geciyorlar, benim de vucudumla geciyorlar. Lakin, bunun genetik oldugunu unutuyorlar. Benim babam da oyleymis gencliginde simdi gayet normal bir vucudu var adamin. Zargana deyip dalga gecmek cok saçma. Okuldaki kisilerden asagi degilsin, hatta daha iyisin. Takmaman gerek bazen bazi seyleri.

Bir de soyle diyeyim, boyumla dalga gecen kizlardan daha uzunum su anda. Artik dalga gecemiyorlar. Yani ergenlikte boyle "zargana, kisa" gibi laflar etmek suratlarinda patlar 1-2 seneye. Patlamazsa da patlamasin, yaptiklarinin yanlisliginda ezilsinler.

Biz spor yaparız arkadaşlar ile. Herkes evinde çalışır. En zayıf ben olduğum için bana zargana diyorlardı. Bende üstümü çıkartıp bütün üst vücudumu göstermiştim. Yağ olmadığı ve çalıştığım için bütün kaslarım steroid vurulmuşum gibi belliydi. Sonra anladılar zargana olmadığımı. Şu an sustular.

Biz spor yaparız arkadaşlar ile. Herkes evinde çalışır. En zayıf ben olduğum için bana zargana diyorlardı. Bende üstümü çıkartıp bütün üst vücudumu göstermiştim. Yağ olmadığı ve çalıştığım için bütün kaslarım steroid vurulmuşum gibi belliydi. Sonra anladılar zargana olmadığımı. Şu an sustular.
Hocam vücudu merak ettim steroidli gibi gözüküyor dediniz ya.

Hocam bir atabilir misiniz? Bende merak ettim.

Ayristiriyorsun. Burada sana yapilanlari ya da yapanlari savunmuyorum ama ayni seyi yapmamani söylüyorum. Zaten "ayrıştırmam ama bana diyenleri ayrıştirirm" demissin. Fazla söze gerek yok.

Siddete de basvurma. Bunun çözümü bu değil. Sana okul yönetimine gitmeni, olmazsa da sınıfını değiştirmeni söyledim. Ha her seferinde de etrafı suçlamamak lazım. Yeni sinifinda da ayni şeyler oluyorsa kendine de bir bakman, özeleştiri yapman gerekebilir.

Geri
Yukarı