Okulda kimse benimle konuşmuyor

MST_eymen1

Decapat
Daha fazla  
Okula yeni geçtim, özel okul 7. sınıftayım. Okulda konuşulan konular ile konuşmaya çalışıyorum ama kimse beni takmıyor, okullar yeni açıldı. Cevap verenlere teşekkürler.

Okula yeni geçtim, özel okul 7. sınıftayım. Okulda konuşulan konular ile konuşmaya çalışıyorum ama kimse beni takmıyor, okullar yeni açıldı. Cevap verenlere teşekkürler.
Açıkçası hem özel okul olmasından hemde yeni olmanızdan kaynaklı bu tür problemler olabilir. Öncellikle onların peşinde koşmayın birazcık insanlar size yakınlaşmak istesin. Zorla ortama girmeye çalışırsanız kendinizden soğutursunuz. Peki ne yapıyım ben derseniz size verebilecek tavsiyem kısa bir süre insanları gözlemlemeniz ortamlara girmek yerine daha yanlız takılan kişilerle sohbet kurmaya çalışın. Kendi fikirlerinizide belirtin ama narsist bir kişilik oluşturmayın. Kendi sınıfınız dışında farklı kişiler ilede arkadaşlık deneyebilirsiniz ki arkadaşı olmayıp bahçede yanlız dolaşan insanlar olabilir bu kişilerlede arkadaş olma şansınız çok çok daha yüksektir. Onlar 2 sene birbirlerini tanıdıkları için iş biraz zor. Oyuzden dediğim gibi daha yanlız 1-2 kişi arkadaşı olanlarda olan kişilere yakınlık kurmaya çalışın. Buarada size önemli bir tavsiye bu yaşta arkadaş yapıyım derken önünüze gelenle arkadaş olmayın pişman olabileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden gözlem önemli arkadaşda tabiiki gereklidir ama ortam kurmaya 15-20 kişi ile arkadaş olmaya çalışmayın az olan arkadaş grubunda bağlılık fazla olur öbür türlü grup 15-20 kişi olursa kimse doğru düzgün dost olmaz sohbet muhabbet aynı konu üzerine değil farklı 5-6 konu üstüne olur ki buda bir arkadaşlık örneği değildir.

Açıkçası hem özel okul olmasından hem de yeni olmanızdan kaynaklı bu tür problemler olabilir. Öncellikle onların peşinde koşmayın birazcık insanlar size yakınlaşmak istesin. Zorla ortama girmeye çalışırsanız kendinizden soğutursunuz. Peki ne yapayım ben derseniz size verebilecek tavsiyem kısa bir süre insanları gözlemlemeniz ortamlara girmek yerine daha yalnız takılan kişilerle sohbet kurmaya çalışın. Kendi fikirlerinizide belirtin ama narsist bir kişilik oluşturmayın. Kendi sınıfınız dışında farklı kişiler ile de arkadaşlık deneyebilirsiniz ki arkadaşı olmayıp bahçede yalnız dolaşan insanlar olabilir bu kişilerlede arkadaş olma şansınız çok çok daha yüksektir. Onlar 2 sene birbirlerini tanıdıkları için iş biraz zor. O yüzden dediğim gibi daha yalnız 1-2 kişi arkadaşı olanlarda olan kişilere yakınlık kurmaya çalışın. Bu arada size önemli bir tavsiye bu yaşta arkadaş yapayım derken önünüze gelenle arkadaş olmayın pişman olabileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden gözlem önemli arkadaşta tabii ki gereklidir ama ortam kurmaya 15-20 kişi ile arkadaş olmaya çalışmayın az olan arkadaş grubunda bağlılık fazla olur öbür türlü grup 15-20 kişi olursa kimse doğru düzgün dost olmaz sohbet muhabbet aynı konu üzerine değil farklı 5-6 konu üstüne olur ki bu da bir arkadaşlık örneği değildir.

Sınıftaki herkes yeni ve ben bunu hersene yaşıyorum.

Akışına bırakın. Nasıl olsa biri gelip sizle iletisime geçecek o sırada da konuşma baslatırsınız böyle gider.

Sınıftaki herkes yeni ve ben bunu hersene yaşıyorum.
Ozaman yapıcak bişi diyemiyorum. Aslında bunu senin yenmen lazım yani arkadaş edinmek belki zor gelebilir sanırım normal hayattada asosyal bir kişisin. Ama bazı değişimlere alışmak gerek sınıfta herkesin yeni olmasıda şaşırtıcı özel okul olduğu için böyle sanırım.

O zaman yapacak bir şey diyemiyorum. Aslında bunu senin yenmen lazım yani arkadaş edinmek belki zor gelebilir sanırım normal hayattada asosyal bir kişisin. Ama bazı değişimlere alışmak gerek sınıfta herkesin yeni olmasıda şaşırtıcı özel okul olduğu için böyle sanırım.

Ne alaka asosyelikle alakam yok bu okulda böyle oldu nedense.

İnsanlarla ufak ufak konuşmaya çalış. Not alırken yanındakine şurayı kaçırdım ne demişti vs diyerek biraz sınıfta varlığını göster. Tabii bunu abartma. Birisi yardıma ihtiyaç duyarsa teklifte bulun. Beden derslerinde köşelere çekilme oyun oynuyorlarsa katıl. Oyun her kapıyı açar... Hoca etkinlik yaparsa katıl, etkinliğe katılan diğer kişilerle iletişimin olur.

Ne alaka asosyelikle alakam yok bu okulda böyle oldu nedense.
Hocam tamamda her sene yaşıyorum demişsiniz bir insan bu durumu her sene yaşaması için sosyal olmaktan çekinmesi lazım. Benim insanlarla görüşmekten çekinen tanıdığım çocuklar bile çevre yaptılar. Kendinize göre sosyal olabilirsiniz ama her sene yaşıyorsanız bir problem vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı