Arkadaşım benimle konuşmuyor

Evet biraz samimiyet ariyorum, fakat koskoca İstanbul'da hiç kafa dengi arkadas bulamiyorum. Yaptığım isin ortusecegi, yaslarimizin, zeka seviyemizin, mizah seviyemizin, goruslerimizin esit veya kismen ayni oldugu bir arkadas bulamiyorum.

Evet haklisiniz dedikodu yapmis gibi olmasin ama mesela yaptığım projeleri gosterdigimde sesten cikip sacmalaman bittigi zaman geri cagir derdi. Bunlari yapmasindan nefret ederdim ama cogu konuda ayni oldugumuzu dusunurdum. Arkadas bulamiyorum. Boynumda tabela ile gezemedigim icin isimin oldugu yüz yüze toplanmalara katilmayi deneyecegim oyle bir sekilde bulabilirim sanirim. Bir de okula yeni geldim ya tamamen bu yuzden arkadassizlik cekiyorum.

Ve ek olarak arkadas taniminiza tamamen katiliyorum. Arkadas, arkadasin bu durumunu dusunup onu kollamali. Belki de bosa kurek cekiyorum. Gercek arkadasi bulamayacagim. Ya da oluruna birakip kim ortusurse onunla arkadas olurum.

Yani tek yapman gereken bir arkadaş grubuna veya birine gidip selam vermen gidip yanlarinda azıcık gezmek takilman eğer yaptıkları aliskanliklari sana göre iyise seni aralarina aliyolarsa benimsiyolarsa zaten 2 gün sonra arkadaş olmuş oluyorsunuz baktın kafa dengi değiller sana göre değil gider başka arkadaş grubuna katılmaya calisirsin kimsenin kimseyi tanimadigi ortamda böyle oluyor mecbursun yani ya yanında oturanla falan olurdun arkadaş edinmek için ekstra bir gayret gostermen gerektiğini düşünmüyorum ki sonuçta burada da sen kimseyi tanımıyorsun onlarda seni tanımıyor kariscaksin ki aralarina kimle arkadaş olabilirsin anlayasin.

Yani tek yapman gereken bir arkadaş grubuna veya birine gidip selam vermen gidip yanlarinda azıcık gezmek takilman eğer yaptıkları aliskanliklari sana göre iyise seni aralarina aliyolarsa benimsiyolarsa zaten 2 gün sonra arkadaş olmuş oluyorsunuz baktın kafa dengi değiller sana göre değil gider başka arkadaş grubuna katılmaya calisirsin kimsenin kimseyi tanimadigi ortamda böyle oluyor mecbursun yani ya yanında oturanla falan olurdun arkadaş edinmek için ekstra bir gayret gostermen gerektiğini düşünmüyorum ki sonuçta burada da sen kimseyi tanımıyorsun onlarda seni tanımıyor kariscaksin ki aralarina kimle arkadaş olabilirsin anlayasin.
Tesekkurler hocam bu degerli mesajlariniz icin. Her gruba girip konusup kafama yattiklariyla yola devam edip yatmayanlarla yollari ayiracagim. Benim icin grupta bana zarar gelmemesi ve benimle her turlu surekli dalga gecilmemesi cok onemli. Bakalim. Iyi geceler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı