Okulda küfür etmenin cezası nedir?

Bir şey olmaz bile. Müdür en fazla velini çağırır, çocugunun üslubu bozuk dikkat edin der. O kadar.

Hocam ben liseye gidiyorum. Olay şu: Bir kız hakkında kötü konuşmuştum. Alacağımız suç nedir? Müdür bayağı azarladı, disipline falan gideceksiniz, pazartesi günü disiplin kurulu toplanacak diyor. Yani şunu diyorum: Ne tür bir suç alırız, okuldan uzaklaşır mıyız?

Hocam ben liseye gidiyorum. Olay şu: Bir kız hakkında kötü konuşmuştum. Alacağımız suç nedir? Müdür bayağı azarladı, disipline falan gideceksiniz, pazartesi günü disiplin kurulu toplanacak diyor. Yani şunu diyorum: Ne tür bir suç alırız, okuldan uzaklaşır mıyız?
Kınama alırsınız muhtemelen, disiplin kurulunun önüne çıkarsınız size karşı "senden beklemezdik, çok kötü bir hareket" tarzı söylemlerde bulunurlar.

Uzaklaştırma alır iseniz büyük ihtimal 2-3 gün.

Büyük birşey olmaz korkmanıza gerek yok. :)

Çelik ayna. Şaka bir yana bir şey olmaz hocam biraz azarlar bırakırlar büyük ihtimal. Ya da yalandan tutanak falan tutarlar. Lisede okuldan kaçtığım için tutanak yemiştim 2-3 kere bir şey olmadı. Siz bir de ortaokuldasınız size hiçbir şey yapmazlar. Korkulacak bir şey yok.

Biri bana ne olacağını söylerse sevinirim. Ortaokul.

Lisedeyim, atölye binasının koridorunda konuşurken bazen küfür ediyoruz, hocalar da ne hikmetse arkamıza ışınlanıyor. Bazen duymamış gibi yapıyorlar, bazen de tip tip bakıyorlar. Hiçbir ceza almazsın, neden diye sorarlarsa ağızımdan kaçtı dersin olur biter.

Geri
Yukarı