Okulda öğretmenler sürekli karşı cinse dokunmayı engelliyor

Hocam bu dokunmanın şakalaşmanın birde dozu var daha orayı bilmiyoruz :D
Yani tabii ki öpüşmedir, bir taraflrına şaplak atmaktır, ellemektir falan okul ortamına uygun şeyler değil. Ama gidip de X naber demeyi ya da naber bro demeyi bile ahlaksızlık olarak tanımlayan insanlar var. Arkadaş da bundan rahatsız oluyor. Öpüşüyorlarsa gidin kenarda öpüşün ben sizi görmek zorunda değilim.

use-it.png

Bu dediğin biraz da "tacize uğradıysa neden bağırmamış" mantığına giriyor. Belki o kişi yaptığından hoşlanmıyor ama korkusundan ses çıkaramıyor. Öğretmen yetişkin ve sizden sorumlu bir birey olduğundan bu konuda müdahale etme hakkı vardır.
Şey o kişi yakın arkadaşım o da bana dokunuyor, vuruyor. Hem bunun neresi taciz siz ciddi misiniz?

Şey o kişi yakın arkadaşım o da bana dokunuyor, vuruyor. Hem bunun neresi taciz siz ciddi misiniz?
Ben kız arkadaşlarımla yumruklaşma oyunu oynuyordum. Biz mi abarttıydık acaba?
Turnuvayı kazanınca kızlı erkekli kol kola girip dans etmiştik. Halay çekiyorduk falan. Bizde hiç öyle şeyler yoktu.

Bu dediğin biraz da "tacize uğradıysa neden bağırmamış" mantığına giriyor. Belki o kişi yaptığından hoşlanmıyor ama korkusundan ses çıkaramıyor. Öğretmen yetişkin ve sizden sorumlu bir birey olduğundan bu konuda müdahale etme hakkı vardır.
Arkadaşın demek istediği 'ben kötü bir şey yapıyorum ve o ses çıkarmıyordan' ziyade aralarında şakalaşma anlamında. Sizin düşünceniz yanlış demiyorum ama arkadaşın kastettiği bu değil.

Taciz demiyorum yalnızca el şakalarından bazı kişiler rahatsız olur ama çekindiğinden söyleyemez demeye getirdim. O yaptığında öğretmen bir şey demiyor mu peki? O zaman öğretmenin hatası tabii kızlar erkeklere istediğini yapar, erkekler yapamaz mantığı olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı