Okulda sürekli uyumak

Okulda bende hep uyurdum. Sabah hiç bir zaman erken kalkamazdım, okuldan nefret ederdim, çok arkadaşım falan da yoktu, hep zamanın çabucak geçmesini ve eve gitmeyi isterdim. Muhtemelen sende benim gibi hissediyorsun ve bu nedenle sürekli uyuyarak çözüm buluyorsun.

Bir tek okulda oluyor, sürekli uyumak evet iyi bir şey değil ama okulu sevmiyorum. Hocalarda sıkıcı anlattığı için her ders uyuyorum. Sınavlarım yüksek bu arada. Sizce sorun ne, bir tek okulda uyuyorum.

Can sıkıntısından mı yoksa uykun olduğu için mi?

Uyu bence sorun olmaz. :D
Bende hep uyurdum lisedeyken.
Bu arada lise sanırım en güzel günlerimdi... Tekrardan yaşamayı çok isterim.
Liseliler; bu zaman bir daha gelmeyecek. İyi geçirin.

Bir tek okulda oluyor, sürekli uyumak evet iyi bir şey değil ama okulu sevmiyorum. Hocalarda sıkıcı anlattığı için her ders uyuyorum. Sınavlarım yüksek bu arada. Sizce sorun ne, bir tek okulda uyuyorum.

Dersten sıkılıyorsan, sınıfını da sevmiyorsan, sınıf dışında başka insanlarla tanışmayı deneyebilirsin. Hem uyumaktan daha anlamlı bir şey yapmış olursun.

Zamanı iyi değerlendirmek lazım.

Notların iyiyse ve hocaların senin uykunu bölmüyorsa dünyanın en güzel yatağıdır orası, kuşkusuz. Uyu bence, arada bir sosyalleşmeni de ihmal etme ama. Unutma ki lise gerçekten hayatının en iyi yıllarını geçirebileceğin yer olabilir. Belki kafa yapısı olarak çok uzaksındır insanlara, sınıftakilere. Bu yüzden can sıkıntısından uyuyor olabilirsin. Dert etme çok kızmıyorlarsa.

Büyük ihtimalle geceleri yeteri kadar uyumadığın için uyku ihtiyacını tam olarak karşılamıyorsun. Derste anlatılan konu ilgini çekmeyince de, zihinsel ve fiziksel olarak bir aktivitede bulunmuyorsun. Bu da zaten yeterince uyku gereksinimini karşılamadığın beynini uyumaya yönlendiriyor.

Şuan Üniversitesi 1. sınıfım. Lisede yastıkla okula gidiyordum. Hatta fizik hocam ben derste yastıkla uyuyunca yastığını çalıp çöpe atmıştı. Dersleriniz iyiyse sorun yok bence.

Geri
Yukarı