Okulda soyundurarak arama yaptırdılar

Siz hâlinizden memnunsanız neden konusunu açtınız ki? Onu anlayamadım ve böyle aramaya hakları yok. Bildiğim kadarıyla polisin bile böyle aramaya hakkı yokken öğretmen ya da okul idarecisinin aramaya hakkının olması mümkün değil.
Katılıyorum. Madem sorun yok konu açma?

Öncelikle hukukla ilgili hiçbir şey bilmem bunu belirteyim işim olmaz böyle şeylerle ancak düz mantıkla şunu yazmak istiyorum.

"Arama izni" Bakın cümlede izin kelimesi geçiyor bu eğer ellerinde bir belge yoksa bu şekilde insanları rencide edici aramayı yapamayacaklarını yeterince belli ediyor. Okullarda yapılan sigara arması vs. çok kale alınmayacak, müsaade edilebilir aramalar ancak bu aramanın boyutu farklı.

İkinci olarak bunu okul yetkilisi yapamaz diye düşünüyorum eğer bu denli arama gerektirecek bir konu varsa kolluk kuvvetlerine başvurulması gerekir.

Okulda hocalar tarafından normal bir arama yapmak bile yasak. Normal bir aramadan kasteddiğim mont çanta vb.
böyle bir arama yapılması ciddi bir suçtur. Ailenizle konuşun kimsenin böyle bir şey yapmaya hakkı yok.
Benim oğluma veya kızıma böyle bir şey yapılsa okula gider hesabını sorardım.

Gerçekten olayı abartmış gibi olmayayım ama şu cümleyi net kurardım diye düşünüyorum. "Getir çocuğunu aynı şeyi yapayım bakalım" bu her şeyi ifade ediyor aslında.
Yaptıkları şeyin ne olduğunu bilmiyorlar bunlar otorite verildiğinde güç zehirlenmesi yaşayan, daha okul yönetmeyi kaldıramayan zayıf benlikte insanlar.

Bunun kendi çocuğuma yapılmasının ihtimali bile aklımı oynattırıyor, bu ülkede çoğu şey resmen şans eseri yürüyor.

Tüm mesajları baştan sona okudum,bir yandan hak veriyorsunuz diğer yandan hak vermiyorsunuz. Hak verecekseniz konuyu açma sebebiniz neydi? Ayrıca inanılmaz abartmalar var. Çıplak bir şekilde aradılar demişsiniz olayda çıplaklık sadece kabin mevzusunda geçiyor. Arama yapmalarına kesinlikle hak vermiyorum,Pantolonu açıp aramak nedir ya? Bir kişinin isteği dışı pantolonunun indirilmesi kesinlikle yanlış. Size bazı konularda hak veriyorum fakat biraz abartmışsınız.

Bana deselerdi "Pantolonunu indirip arayacaz." hocaya şöyle bir bakardım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaşkın emojisi atan arkadaşlar bana değil konu sahibine atın lütfen bu konu burada çözülmez avukat tutmaları gerektiği yerde burada konu açıyorlar bir düşünün neden olabilir.

Kaç kişiydinizki tuvalette hocaya bir diyemedinizmi hayırdır hocam ne yapıyosunuz ne sandınız bizi deyip karşı çıksaydınız keşke olay hiç küçümsenecek bir olay değil.

Ya kör gözünüze kurban hocalarım. Kaç ay olmuş konuyu açalı o mesajıda kaç ay öncesinde ve konunun açılmasından kaç ay sonra attım. Sizdeki kafadan ben de istiyorum.

Katılıyorum. Madem sorun yok konu açma?

Öncelikle hukukla ilgili hiçbir şey bilmem bunu belirteyim işim olmaz böyle şeylerle ancak düz mantıkla şunu yazmak istiyorum.

"Arama izni" bakın cümlede izin kelimesi geçiyor bu eğer ellerinde bir belge yoksa bu şekilde insanları rencide edici aramayı yapamayacaklarını yeterince belli ediyor. Okullarda yapılan sigara arması vs. çok kale alınmayacak, müsaade edilebilir aramalar ancak bu aramanın boyutu farklı.

İkinci olarak bunu okul yetkilisi yapamaz diye düşünüyorum eğer bu denli arama gerektirecek bir konu varsa kolluk kuvvetlerine başvurulması gerekir.

-

Gerçekten olayı abartmış gibi olmayayım ama şu cümleyi net kurardım diye düşünüyorum. "getir çocuğunu aynı şeyi yapayım bakalım" bu her şeyi ifade ediyor aslında.
Yaptıkları şeyin ne olduğunu bilmiyorlar bunlar otorite verildiğinde güç zehirlenmesi yaşayan, daha okul yönetmeyi kaldıramayan zayıf benlikte insanlar.

Bunun kendi çocuğuma yapılmasının ihtimali bile aklımı oynattırıyor, bu ülkede çoğu şey resmen şans eseri yürüyor.
Tüm mesajları baştan sona okudum,bir yandan hak veriyorsunuz diğer yandan hak vermiyorsunuz. Hak verecekseniz konuyu açma sebebiniz neydi? Ayrıca inanılmaz abartmalar var. Çıplak bir şekilde aradılar demişsiniz olayda çıplaklık sadece kabin mevzusunda geçiyor. Arama yapmalarına kesinlikle hak vermiyorum,Pantolonu açıp aramak nedir ya? Bir kişinin isteği dışı pantolonunun indirilmesi kesinlikle yanlış. Size bazı konularda hak veriyorum fakat biraz abartmışsınız.

Bana deselerdi "Pantolonunu indirip arayacaz." hocaya şöyle bir bakardım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Meslek lisesinde keşke yapsalar.
meslek zaten :D

Okulda hocalar tarafından normal bir arama yapmak bile yasak. Normal bir aramadan kasteddiğim mont çanta vb.
böyle bir arama yapılması ciddi bir suçtur. Ailenizle konuşun kimsenin böyle bir şey yapmaya hakkı yok.
Benim oğluma veya kızıma böyle bir şey yapılsa okula gider hesabını sorardım.

İlk mesaj ile o mesaj arasından kaç ay geçmiş. O zaman bu açıklamayı müdür yardımcısı yapmamıştı.

Aramanın haklı yönünü yazdım ve katılmadığım yönünüde yazdım. Hala da aramanın o kısmına şiddetle katılmıyorum zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı