Okulda üzerime iftira atıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 çocukla tanıştım diyelim 10'u da boş insandı.
Burada vermiş olduğunuz sohbet veya tartışma her neyse yeri burası değil. Onun büyük veya küçük olup olmadığına inanmanız önemli değil ayrıca kocaman 28 yaşında yetişkin olmuşsunuz ve çocuklarla üslupsuz konuşuyorsunuz tavsiye verip kollayacağınıza iyi bir şeyler öğreteceğinize gereksiz kalabalık yazılar dolduruyorsunuz.

Burada vermiş olduğunuz sohbet veya tartışma her neyse yeri burası değil. Onun büyük veya küçük olup olmadığına inanmanız önemli değil ayrıca kocaman 28 yaşında yetişkin olmuşsunuz ve çocuklarla üslupsuz konuşuyorsunuz tavsiye verip kollayacağınıza iyi bir şeyler öğreteceğinize gereksiz kalabalık yazılar dolduruyorsunuz.
Yahu kardeşim sana ne ya, sen ne karışıyorsun? Sanki normal yaşamda hepiniz birer filozofsunuz çatır çatır küfür eden insanlarsınız hepiniz, burada ''mecburi'' diye kibarlaşıp hesap sormaya kalkıyorsunuz. Amacın ne vicdan azabı mı çektirmeye çalışıyorsun, ben umursamazım dostum her yerde de öyleyim, ne olursa olsun ben trollümü yapar geçerim. Her insanı ciddi, kollayıcı veya koruyucu sanmayın.

Yahu kardeşim sana ne ya, sen ne karışıyorsun? Sanki normal yaşamda hepiniz birer filozofsunuz çatır çatır küfür eden insanlarsınız hepiniz, burada ''mecburi'' diye kibarlaşıp hesap sormaya kalkıyorsunuz. Amacın ne vicdan azabı mı çektirmeye çalışıyorsun, ben umursamazım dostum her yerde de öyleyim, ne olursa olsun ben trollümü yapar geçerim. Her insanı ciddi, kollayıcı veya koruyucu sanmayın.
Hevesinizi kırmak istemem ama maalesef herkes sizin gibi değil.

1.Ortaokulda sözlü uyarı, yazılı uyarı, kınama ve okul değiştirme cezaları vardır.

2.Okuldan atılma veya uzaklaştırma diye bir ceza yok.

3.Normalde cezalar ardışık işler yani önce uyarı alırsın sonra kınama sonra da okul değiştirme cezası.

4. Ancak istisnaları vardır. İlla cezalar küçükten büyüğe olmaz. Örneğin istismar, yaralanmalı kavgalar, yüz kızartıcı suçlarda direk okul değiştirme cezası alınabilir.

5. Suçun tekrarlanması cezayı ağırlaştırır. Örneğin sınıfa geç gelmek uyarı cezasıdır ama sürekli tekrarlanıyorsa kınama ve okul değiştirme cezası verilir.

6. Okul sadece uyarı ve kınama cezası verebilir. Okul değiştirme cezasını ilçe milli eğitim verir.

7. Alınan bütün cezalara itiraz hakkı ailene ceza tebliğ edildikten sonra 5 gündür. Bu zaman geçerse itiraz hakkı biter.

8. Her vatandaş okula başladığında 100 davranış puanıyla okula başlar. Ceza alırsan puanın düşer. Yani sicilin bozulur.

9. Peki sicilin bozulursa ne olur? Örneğin polis asker gibi mesleklerde karşına çıkar. Diğer meslek gruplarında keyfilik vardır. Örneğin technopat elaman alımı yapacak. Alım şartlarına disiplin cezası almamış olmak diye şart koyabilir. Eee nerden benim ceza alıp alamadığımı bilecekler ? Bu durumun bilgisini resmi kanallardan talep edebilirler.

10. Ceza aldığında ceza karar defteri ve eokula işlenir. Burası önemli; genelde öğretmenler öğrencilerinden ne kadar şikayetçi olsa da eokula pek işlemezler. Nede olsa çocuk şimdi yaptığı hatalar gelecekte hayatını etkilemesin isterler.

11. Yıl boyunca alınan cezalar sene sonu toplantıda tekrar ele alınır. Örneğin Ahmet derse geç girmekten ceza almıştır. Eğer Ahmet cezadan dolayı bu davranışını düzeltmişse öğretmenlerin oylamasıyla ceza silinir. Sicilin tekrar temizdir. Yok aynı davranış devam ediyorsa ceza öyle kalır.

12. LGS sınavında tek kriter sınavdan alınan puandır. LGS ile öğrenci alan okullara giderken sadece bu puan dikkate alınır. Disiplin cezası okul notları falan etkisizdir.

13. Okul cezalarından ayrı olarak bazı suçlarda direk cezayı hakim keser. Örneğin cinsel istismar ve ihmal suçları okulu aşar, nitelikli hırsızlıklar okulu aşar, yaralama gasp aşar, yaralanmalı kavgalar aşar vb. 12 Yaşından büyüksen hapse girebilir dikkat etmek lazım 😄

14. Bu konu da uydurmaysa bir daha da zaman ayırıp yazmam 😂😂

Okuldan atılırsan School Shooting??(!)

Benim de 6. sınıfta böyle bir olayım olmuştu. Sınıfta not dolanıyordu. Hocanın eline geçmişti. Benim el yazımla tam uyuştu. Hocadan azar yedim bir ton. Sonradan öğrendim ki notta "The Butler Serves Anal" yazıyormuş.

Yedinci sınıfta iken bize de bir çocuk iftira atmıştı. İftira atan çocuğu tanıyorduk. 4 arkadaş müdür yardımcısının odasına çağrıldık. Müdür yardımcısı uyardı bizi, bir daha yapmayın falan demişti. Sonra ne mi oldu? Bize iftira atan çocuğu okul çıkışı bir güzel pataklamıştık. 🙂

Abilerim ve ablalarım, ben 8. sınıf öğrencisiyim. Okulda çok kötü şeyler oldu. Daha önce de buna benzer bir konu açılmış ama o olay 11. sınıftaki bir abinin olayı. Benimki de ona benziyor.
Okulda kızlar erkekleri küfür, cinsel içerik vs. ettikleri gerekçesiyle şikayet etmişler. Ben sınıfa 6. sınıfta geldim ve sınıfta arkadaşım yok. Kimseyle takılmayan içime kapanık bir insanım. Ben de şikayet edilmişim ve benim bu olay yaşanana kadar haberim dahi yok. Annem okula gelmiş, sonra gitmiş bunların yaşandığını eve gidince öğrendim. Annem çok kızdı ve bir daha olmamasını istedi. 3-4 gün daha tartıştılar ve konu kapandı. Bir daha olursa okuldan atılacaksınız diyor şube öğretmenimiz. Bu gün bir olay daha oldu. Ben akıllı tahtayla uğraşıyorum diye şikayet etmişlerdi. Bu günde onlar uğraşmaktaydılar ben de gittim ve onları şikayet ettim. Ve olay daha da büyüdü.
Senin yaptıklarını hocaya söyleyeceğiz gibisinden tehdit ettiler. Halbuki bir şey yapmadım. Ne yapmışım diyorum sen biliyorsun diyorlar. Sanırım söylemişler de. Bildiğim kadarıyla ortaokulda okuldan atılmak için 5 tutanak gerekli. Bana hiç tutanak tutulmadı veya hiç böyle bir olay yüzünden öğretmenlerle karşı karşıya gelmedim. Okuldan atılır mıyım? Bu sene LGS sınavına gireceğim ve hedefim fen lisesi. Derslerimde iyi. LGS puanımı etkiler mi? Lütfen yardım edin.
8. sınıfta kızlara bir şey oluyor. Bizim kızlarda sınıftaki arkadaşla uğraşıyorlardı neymiş kızları taciz etmiş. Çocuğun asla öyle bir düşüncesi olmaz ve çocuk hafız. Neyse 7-8 kişi çete gibi müdüre gittik her şeyi anlattık. Kızlardan birinin sınıfı değişti diğerlerine de tutanak tutuldu.
Yahu yemeyin bunun yalanlarını, o geçen konu açan çocuk bu, Technopat'a yeni başlayan birinin ilk 30 dakika içinde yazım yanlışı cezası yememesi imkansız. Kekliyor milleti, bir de laf sokmaya çalışıyor. Technopat çatısı altında olmasak ben sana diyeceğimi bilirdim ama neyse.
Cidden sen söylemesen anlamayacaktım abi daha dün açmış hesabı :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı