Okuldaki disiplin suçumdan atılır mıyım?

metokurnaz

Yoctopat
Arkadaşlar merhaba. Ben okulda delici kesici aletten 3 gün uzaklaştırma yedim. Şimdi iftiradan yani kopya iftirasından da disiplin yedim. Şimdi delici kesici alet getirmenin suçu atılmakmış ama ben alt ceza aldım. Şimdi iftiradan da kınama alsam atılır mıyım? Yani bir üst ceza olur mu?

Arkadaşlar merhaba. Ben okulda delici kesici aletten 3 gün uzaklaştırma yedim. Şimdi iftiradan yani kopya iftirasından da disiplin yedim. Şimdi delici kesici alet getirmenin suçu atılmakmış ama ben alt ceza aldım. Şimdi iftiradan da kınama alsam atılır mıyım? Yani bir üst ceza olur mu?
Umarım atılırsınız.

Bu sefer paçayı kurtarabilirsen BELKİ ama bir dahakinde emin ol atılman an meselesi. Bu tarz şeyler okuldan okula değişmez, disiplin kadrosu MEB'in belirlediği kurallar çerçevesinde iş yapar. İlkinde uyarı, ikincisinde kınama, üçüncüsünde atılma söz konusudur. Kaç tutanağın var ?

Okula neden kesici alet getirdin. Normalde direk ilk suç okuldan atılmana sebep olurdu ama yine iyi niyetli davranmışlar.

Bu sefer paçayı kurtarabilirsen belki ama bir dahakinde emin ol atılman an meselesi. Bu tarz şeyler okuldan okula değişmez, disiplin kadrosu MEB'in belirlediği kurallar çerçevesinde iş yapar. İlkinde uyarı, ikincisinde kınama, üçüncüsünde atılma söz konusudur. Kaç tutanağın var?

Bağcılarda oturuyorum okulumda Barbaros yakınlarındaydı, semt olarak da problemli insanlarla dolu olduğundan kesici delici alet yakalamalarında uzaklaşma alıyordun bitiyordu. Çok kez yanımda/tanıdığımda kesici delici alet yakalandı. Zamanında silah getirdiği söylenen bir çocuk vardı. Bir gün sonrasında büyük bir arama yapıldı. Kısacası bazı semtlerde taviz gösterilebiliyor.

Geri
Yukarı