Okuldaki HDMI Kablosunu Almaktan Ne Ceza Alınır?

wick_004

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba dersler genelde boş geçiyor bu yüzden öğle vakitleridir, beden dersidir, boş derdir bu gibi zamanlarda izlemek için laptopumu getiriyorum kod da yazıyorum.
HDMI kablomu getirmeyi unutmuşum, ders bedendi hoca tahtadan bir şeyler açıcağız dedi, ben de fırsattan istifade edip ilk ders kendimiz video izleriz diye lablardan birine girdim 2 tane 12.sınıf vardı hoca yoktu. Hoca ne zaman geliyor dedim hoca gelmez gelse de ders işlemez sen al git dedi. Aldım kabloyu bırakacağım zaman da hoca derse girmiş, ben de dedim şimdi kızmasın boşuna sabah millet görmeden bırakırım dedim. Meğerse koca okulda yedek HDMI kablosu yokmuş gidip gruba bile yazmışlar ben WhatsApp kullanmıyorum ama. Neyse otobüste birilerine demiştim hani siz bıraksanız diye onlar gidip söylemiş beni gelip bana sen hırsızlık yaptın diyor 30TL'lik kablo için. Madem öyle o zaman bilgisayarları da alıp sırtlasam aynı şey olacaktı. Hocaya söyledim durumu böyle böyle diye ama çok sinirlenmiş arkadaş bulamamış, neyse müdür yardımcısı durum hakkında ifade vermem için odasına çağırdı ne ceza alırım? Daha öncesinde kavga ettim ama bir şey olmadı. Uzaklaştırma ya da okul değişikliği gibi abartı bir ceza alır mıyım (kadın biraz problemli). Not: (daha sonra legal bir problem olmasın) kişiler ve okuldaki olay hayal ürünüdür gerçeği yansıtmaz (nolur nolmaz).

Merhaba dersler genelde boş geçiyor bu yüzden öğle vakitleridir, beden dersidir, boş derdir bu gibi zamanlarda izlemek için laptopumu getiriyorum kod da yazıyorum.
HDMI kablomu getirmeyi unutmuşum, ders bedendi hoca tahtadan bir şeyler açıcağız dedi, ben de fırsattan istifade edip ilk ders kendimiz video izleriz diye lablardan birine girdim 2 tane 12.sınıf vardı hoca yoktu. Hoca ne zaman geliyor dedim hoca gelmez gelse de ders işlemez sen al git dedi. Aldım kabloyu bırakacağım zaman da hoca derse girmiş, ben de dedim şimdi kızmasın boşuna sabah millet görmeden bırakırım dedim. Meğerse koca okulda yedek HDMI kablosu yokmuş gidip gruba bile yazmışlar ben WhatsApp kullanmıyorum ama. Neyse otobüste birilerine demiştim hani siz bıraksanız diye onlar gidip söylemiş beni gelip bana sen hırsızlık yaptın diyor 30TL'lik kablo için. Madem öyle o zaman bilgisayarları da alıp sırtlasam aynı şey olacaktı. Hocaya söyledim durumu böyle böyle diye ama çok sinirlenmiş arkadaş bulamamış, neyse müdür yardımcısı durum hakkında ifade vermem için odasına çağırdı ne ceza alırım? Daha öncesinde kavga ettim ama bir şey olmadı. Uzaklaştırma ya da okul değişikliği gibi abartı bir ceza alır mıyım (kadın biraz problemli). Not: (daha sonra legal bir problem olmasın) kişiler ve okuldaki olay hayal ürünüdür gerçeği yansıtmaz (ne olur ne olmaz).

Anladığıma göre HDMI kabloyu laptoptan akıllı tahtaya bağlamak için aldınız sanırım. Hee hangi bir öğretmenden izin almadığın için sanırım sadece tutanak yersin. Ondan da bir şey olmaz.

Anladığıma göre HDMI kabloyu laptoptan akıllı tahtaya bağlamak için aldınız sanırım. Hee hangi bir öğretmenden izin almadığın için sanırım sadece tutanak yersin. Ondan da bir şey olmaz.

Ben de bir şey çıkacağını sanmıyorum çok, umarım okuldaki yaşlı insanlar beni taklaya getirmez. Sonuç gelince paylaşırım.

Hocam bir şey olmaz. Ben bilgisayar sınıfındaki bir bilgisayarın SSD`sini aldım(bilerek aldım ihtiyacım vardı burası benim evim kardeş) ve 1 yıldır sorun yok.

Evet cezayı açıkladılar, 10.sınıfta klavye almıştım tahtaya yazı yazmak için. Artık hangi insan türü gördüyse gidip söylemiş toplantıda, bundan önce de bir de kitapları geciktirdim. Bunları toplayıp kınama verdiler, daha öncesinde de kınama almıştım puanım 80 olacak. Yıl sonunda öğretmenler kurulu falan affedebilir dedi ne olur bu olay daha öncesinde de biriyle kavga etmiştim ondan kınama aldım. Komedi tayfa şimdi de izinsiz eşya alma vermiş. Affedilir miyim? Sicile falan işlenir mi?

Davranış puanının belge harici bir işe yaradığını görmedim. Takmayın. Belge zaten ise yaramayan bir şey.

O kadar şeye kınama vermeleri şaşırttı. Ben derste kitap okuduğum için kınama almıştım.

Sicil diye bir şey yok. Birilerinin uydurduğu saçmalık. Adlı sicil kaydı vb. Adam akıllı resmi kayıtlar var. Onların hiçbirine etkisi yok bu olayın.
Affedilecek bir şey yok. Adamlar kendince düzen kurup kendince ceza veriyor. Sen de buna kaniyorsun. Forumda ceza almadan farksız. Sadece forumda geçerli, dünyada kimsenin umurunda değil tabii yerine tabi veya üçerli olaeai ayır yerine 3'erli olarak ayır yazman.

Mezun olduğunda bu kişiler vaktimi boşa harcamış, boşuna dert etmişim dersin, o kadar.

Davranış puanının belge harici bir işe yaradığını görmedim. Takmayın. Belge zaten ise yaramayan bir şey.

O kadar şeye kınama vermeleri şaşırttı. Ben derste kitap okuduğum için kınama almıştım.

Sicil diye bir şey yok. Birilerinin uydurduğu saçmalık. Adlı sicil kaydı vb. adamakıllı resmi kayıtlar var. Onların hiçbirine etkisi yok bu olayın.
Affedilecek bir şey yok. Adamlar kendince düzen kurup kendince ceza veriyor. Sen de buna kaniyorsun. Forumda ceza almadan farksız. Sadece forumda geçerli, dünyada kimsenin umurunda değil tabii yerine tabii veya üçerli olaeai ayır yerine 3'erli olarak ayır yazman.

Mezun olduğunda bu kişiler vaktimi boşa harcamış, boşuna dert etmişim dersin, o kadar.

Müdür yardımcısı insan türü ileride siciline işler hayatının sonuna kadar kara leke gibi kalır dedi ama... Yani açıkçası bu bayağı saçma olurdu, daha bir senem var 12.sınıfın sonunda büyük ihtimalle ikisini de silerler diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı