Okuldaki HDMI Kablosunu Almaktan Ne Ceza Alınır?

Klavye almışsın, HDMI kablosu almışsın, kitapları geciktirmişsin, kavga etmişsin, daha öncesinde kınama aldım diyorsun bence biraz sorunlu bir arkadaşsın. Verecekleri kınamanın bir hükmü yok bu arada ama okul yönetiminden habersiz malzeme alıp ertesi gün bırakırım diye evine götürmen iyi bir davranış değil. Dangalağın teki çıkar hırsızsın der kaldıramazsın, sıkıntı olur.

Müdür yardımcısı insan türü ileride siciline işler hayatının sonuna kadar kara leke gibi kalır dedi.
Der. Kendisinin anca müdür yardımcısı olabilmesi daha büyük kara leke ama farkında değil.

Silme diye bir şey yok. O da yalan. İlgili belgeler okulun arşivinde bilmem kaç yıl tutuluyor, sonra geri dönüşüme. Silme falan yok. İtiraz durumunda itirazın kabul edilirse silinir ancak. O da hiç verilmemiş hükmünde olduğu için.

Gidip öğretmen falan olmayacaksan umurunda olmasın.

Ben lisede 3-4 kere kınama aldım. Sicilim neredeymis, söyleyin de bakayım. Trafik cezam bile yok.

Der. Kendisinin anca müdür yardımcısı olabilmesi daha büyük kara leke ama farkında değil.

Silme diye bir şey yok. O da yalan. İlgili belgeler okulun arşivinde bilmem kaç yıl tutuluyor, sonra geri dönüşüme. Silme falan yok. İtiraz durumunda itirazın kabul edilirse silinir ancak. O da hiç verilmemiş hükmünde olduğu için.

Gidip öğretmen falan olmayacaksan umurunda olmasın.

Ben lisede 3-4 kere kınama aldım. Sicilim neredeymis, söyleyin de bakayım. Trafik cezam bile yok.

Evet ya bir havaya falan giriyor hepsi (asgari ücretten 5000 lira fazla maaş alınca ben). Her neyse, seneye sahteden öğretmenlerle iyi geçinirim, eğer cidden toplantı falan olursa silsinler. Şimdi belge verdiler, anneme babama göstermek istemiyorum. Kendim imzalayıp versem anlar mı problem olur mu?

Merhaba, bunların 3 sene içerisinde uzun dönem aralıklarla olduğunu söylemek istiyorum, tırnak içerisinde bilişim lisesi olan bir okulda klavye almak kadar normal bir şey olamaz bence? Ders yok aldım, 10 dakika sonra yerine bıraktım. Okuduğum kitap 400 sayfa, 3 ayımı aldı bitirmem, zaten benden başka kütüphaneye giden bile yok. İzinsiz almak konusunda da bence problemli, sorunlu hırsız gibi sözlere gerek yok. Zaten işim olmasa almam, ben okula birinci olarak girdim ve halen ilk beşteyim, projeler de yapıyorum yani sorunlu tiplemeler gibi hareketlerim de yoktur. Bence koyun olmaktan iyidir. Tabii yine sizin fikriniz.

Klavye almışsın, HDMI kablosu almışsın, kitapları geciktirmişsin, kavga etmişsin, daha öncesinde kınama aldım diyorsun bence biraz sorunlu bir arkadaşsın. Verecekleri kınamanın bir hükmü yok bu arada ama okul yönetiminden habersiz malzeme alıp ertesi gün bırakırım diye evine götürmen iyi bir davranış değil. Dangalağın teki çıkar hırsızsın der kaldıramazsın, sıkıntı olur.

Silme yok diyorum, hala gelmiş silsinler diyorsun.

Yasal olarak sana bir şey diyemem. Ama sana şunu söyleyebilirim. Lisedeyken velim velim toplantısına bile gelmedi. Disipline gittiğimden de haberleri yok.

Haklısınız fakat internette mezuniyet öncesi toplantı gibi bir şeyler okudum, ne olur ne olmaz anlamında. O zaman imzalayım gitsin. Bilgiler için teşekkürler.

Olay 30 TL'lik HDMI kablosu değil, olay devletin malının izinsiz alınması. Abartı tepki verilmesi saçma ama senin de yetkili birinden izin almaman yanlış. Ya izin al ya da kendin getirmiyorsan kullanma.

Sanki kendi cebinden ödüyorlar ha, yine biz aidat vergi veriyoruz, lütfen abartmayın şu "devlet malı" işini.

Sanki kendi cebinden ödüyorlar ha, yine biz aidat vergi veriyoruz, lütfen abartmayın şu "devlet malı" işini.
80 milyonun parası işte, orada çalışanlar da onlardan sorumlu kişiler. Sen izinsiz alırsan hırsızlıktan işlem yaparlar güzelce, asıl sen yaptığın yanlısı burada savunma. Bir de üste çıkmaya çalışıyorlar. İzin alsaydın o zaman.

80 milyonun parası işte, orada çalışanlar da onlardan sorumlu kişiler. Sen izinsiz alırsan hırsızlıktan işlem yaparlar güzelce, asıl sen yaptığın yanlısı burada savunma. Bir de üste çıkmaya çalışıyorlar. İzin alsaydın o zaman.

Benim burada savunduğum nokta bana neden şafak operasyonu yapar gibi davrandılar, siyasi mahkum muamelesi gördüm be. Resmen psikolojik şiddet bu.

Benim burada savunduğum nokta bana neden şafak operasyonu yapar gibi davrandılar, siyasi mahkum muamelesi gördüm be. Resmen psikolojik şiddet bu.
Abartma. Adamlar kullanacağı malzemeyi bulamayınca mağdur olmuşlar ve bunun sorumlusu kim diye soruşturmuslar. Yani senin 2 hatan var. Hem dersi mağdur etmek hem de habersizce iş yapmak.

İlerde sana kendi malın olmayan şeyler emanet edildiginde taşıdığın sorumluluğun yükünü anlarsın. Olay burada aldığın şey ya da fiyatı değil.

Geri
Yukarı