Okuldaki kimse geleceği düşünmüyor

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar Anadolu lisesindeyim ve insanlar çok umursamaz. Gelecekte ne yapacaklar ne olacaklar belli değil. Ben mi çok düşünüyorum yoksa ama ne yapacaklar bilemiyorum. Ben neden abartıyorum ya da ben mi normalim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorunlu eğitimin sonuçlarından birisi, çoğu kişi öylesine okuyor.
Gelecekte ne olacaklar merak ediyorum.
Geleceği düşünüp neden hayatını zehir etsin? Türkiye'de anı yaşamak en rahat olanı, yarın ne olacak belirsiz. Bir plan yaparsın bir mevzuat çıkar bir şey olur aynı gün değişir.

Gerek yok öyle plan yapmaya.
Hocam 20 yaşında napacaklar? Yani yaşamak için para lazım para kaynağı nereden gelecek?

Yani genelde çoğu kişi okulu gereksiz görür ve derlerki "boşuna okuyoruz" der o yüzden okula tek bir ümit vermez ve emek sarf etmez.

Herkes okuyacak diye birşey yok boşver sen onları kendi derslerine bak.
Hocam öyle olmalıda otomatik olarak "onlar birşey olamayacak ben neden çalışıyorum olabilecem mi?" diyorum kendime.

Yani genelde çoğu kişi okulu gereksiz görür ve derlerki "boşuna okuyoruz" der o yüzden okula tek bir ümit vermez ve emek sarf etmez.
Hocam peki öyle diyenler ne yapacaklar? Ya da bu mesajları görüp böyle düşünen varsa ne yapmayı düşünüyorsunuz gelecekte? Bir cafede çalışarak hayat geçmez türkiyede. Düşünüyorum böyle düşünenleri ingilizce öğrenip hayatını kurtaran var ama ingilizcesi iyi olanlarda bunu düşünmüyor, ingilizcesi iyi olmayanlar düşünüyor bunu genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı