Okuldaki LED lambayı kırdım

619482

Femtopat
Merhaba. Sadede geliyorum cuma günü beden dersinden yeni çıkmıştım. Normalde sicilim temizdir ve arkadaşım gelip bana karton attı ve birbirimize atalım mı diye sordu. Atarken sıra sıra ben döndürerek atmayı denedim ve tavandaki LED lambaya geldi. İlk önce fark etmedim ama birisi deyince fark ettim. Kırık çıkık yok lamba düşmedi. Sadece cam kısmı sarkık, geri takılabilir gibi duruyor.

Parasını ödersem kurtulabilir miyim veya cezası çok mu ağır olur?
Daha önce okul malına zarar vermemiştim bu yüzden paranoyak oldum bu konu hakkında.

Merhaba. Sadede geliyorum cuma günü beden dersinden yeni çıkmıştım. Normalde sicilim temizdir ve arkadaşım gelip bana karton attı ve birbirimize atalım mı diye sordu. Atarken sıra sıra ben döndürerek atmayı denedim ve tavandaki LED lambaya geldi. İlk önce fark etmedim ama birisi deyince fark ettim. Kırık çıkık yok lamba düşmedi. Sadece cam kısmı sarkık, geri takılabilir gibi duruyor.

Parasını ödersem kurtulabilir miyim veya cezası çok mu ağır olur?
Daha önce okul malına zarar vermemiştim bu yüzden paranoyak oldum bu konu hakkında.
Ses çıkarmazsan bir şey olmaz.

Niyetli olarak yapmadığın bir şey için ceza yiyeceğini düşünmüyorum üstelik ciddi bir sorun yaratmamış bu hareketin. Bence çok kasmana gerek yok.

Hocam benim sınıfımda da buna benzer bir olay olmuştu sınıfta 2 arkadaşım voleybol oynarken saati kırdılar ondan sonra da nöbetçi öğretmen bunları müdüre götürdü ne yaptınız dediğimde de sözlü uyarı yediklerini söylediler ve ortak olarak yeni saat aldılar. Sizde pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı