Okuldaki LED lambayı kırdım

Merhaba. Sadede geliyorum cuma günü beden dersinden yeni çıkmıştım. Normalde sicilim temizdir ve arkadaşım gelip bana karton attı ve birbirimize atalım mı diye sordu. Atarken sıra sıra ben döndürerek atmayı denedim ve tavandaki LED lambaya geldi. İlk önce fark etmedim ama birisi deyince fark ettim. Kırık çıkık yok lamba düşmedi. Sadece cam kısmı sarkık, geri takılabilir gibi duruyor.

Parasını ödersem kurtulabilir miyim veya cezası çok mu ağır olur?
Daha önce okul malına zarar vermemiştim bu yüzden paranoyak oldum bu konu hakkında.
Hocam daha önce arkadaşlarla okul duvarını kırmıştık. Bir tek ben ödedim parayı diğer 4-5 kişi ödemedi hiçbir şey olmadı onlara, ben ödediğimle kaldım bir de sağlam fiyat geçirmişlerdi aidat vs hepsini kitlediler ceza yememek için ödemiştim. Lamba parasını verin bir şey olmaz.

Görevli bir kişiden yardım isteyin. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Bizim lisede petek borusu yerinden çıkmıştı bir arkadaş sayesinde ve o zamanki hizmetçilerden birisi kahkaha atarak onarmıştı. :D güzel zamanlardı.

Hocam o zamanlardan pek kalan yok gibi, yardım edebilecek tek kişi okuldaki bilişim hocası ama o da sinirli bir insan gibi görünüyor, aslında bunu müdüre veya yardımcısına belirtip merdiven istesem ve lambayı taksam olur mu?

Hocam o zamanlardan pek kalan yok gibi, yardım edebilecek tek kişi okuldaki bilişim hocası ama o da sinirli bir insan gibi görünüyor, aslında bunu müdüre veya yardımcısına belirtip merdiven istesem ve lambayı taksam olur mu?

Dürüstlük her zaman iyidir. Bence kendilerine olayı anlat ve halledebileceğini söyle. Ne olur ne olmaz lambayı kapat. Arkadaşımın evindeki prizi değiştirirken şalterin açılması sonucu 230 VAC elektrik yedim de. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı