Okuldaki zorbalardan nasıl korunulur?

Dostum,öncelikle çok boş yorum yapılmış bunları ciddiye almana gerek yok zaten gördüğüm üzere de hiç biri sana yardımcı olacak ya da çözüm niteliği taşıyan şeyler değil.

Seninle benzer şeyleri zamanında taşıdığım oldu. Mesela 57 kilo bile benim kilomdan iyi.
Kilo alamama problemini çok iyi anlıyorum.
Zaten kilo almakta bu problemlerin için bir çözüm değil kilo almak istiyorsan bunu kendi sağlığın için yapmalısın.Kardeşim sana tavsiyem bıçak,muşta vb. şeyleri taşımayı kullanmayı aklından çıkarmalısın çünkü sonunda daima zarar gören sen olursun,karşındaki ö1dürsen de yaralasanda.

Senin de benim gibi özgüven problemi yaşadığını düşünüyorum.Kendini toparlamalısın,kendine güvenmelisin insanlara karşı pasif bir duruş sergilememelisin.Kavga etmek güzel bir şey değil olabildiğince kaçınmalısın ama mecbur kaldığına inandığın zaman da elinden geleni yapman yeterli olacaktır.Kimin daha fazla zarar verdiğinin bir önemi yok,kavganın kazananı da yoktur.Zaten kavga eden iki taraftan en az birisi cahil ve iletişim kuramadığı için kavga olur. Bu tür insanlar her zaman karşına çıkacak kaç yaşında olursan ol.Bunlar laftan anlamaz,mantıkla hareket etmez,bunlar için etik,günah vb. şeyler yoktur o yüzden bu tarz problemlerle tek başına başa çıkmayı öğrenmelisin.Evet kilolu olmak,zorbalık yapmak,boş ve yanlış şeyler yapmak seni caydırıcı gösterebilir. Ama bu seninde onlardan farksız olacağın anlamına gelir.

Liseye giderken 50 kilo ortalamasındaydım.
Asabi bir duruşum vardı.Nerde ne konuşacağımı ne zaman susacağımı bilirdim.Bana yapılana da başkasına yapılan haksızlığada çoğunlukla sessiz kalmadım.Anadolu lisesinde, endüstri meslek lisesinde ve ticaret meslek liselerinde okudum kavgalarım oldu hepsinde de şartları teke tek çıkacak şekilde ayarladım.benden kilolu ve kaslı biriyle bir kavgam oldu temkinli olmak için iki kişi gittik tekti ve teke tek kavgamızı yaptık ama korkmadım.Çünkü neticede ikimizde dövdük dövüldük.Çok da büyütmemek lazım aklını kullanan her zaman daha güçlüdür.Güçlü dur kardeşim,Kafanı kullan,pasif bir duruş sergileme,herkese fazla güvenip zaaflarını gösterme, herkesle haddinden fazla samimi olma mesafeni koru, olabildiğince uzak dur beladan ama kaçacak yer kalmadıysa da gerekeni yap.
Boş yorum yapılmış diyorsun çocuğu kavga etmeye teşvik ediyorsun resmen, yok ben de teke tek kavga yaptım, şöyle kavgam oldu, sessiz kalmadım vesaire. Kavga etmek cahilliktir, kavgayla da bir şey çözülmez, bir gün birisi bıçağı takar geberip gidersiniz "erkeklik" yapacağım diye.

Ya böyle kişilere bulaşmayın ya da çok rahatsız ediyorlarsa okul değiştirin, nezih bir okula gidin.

Ben mi teşvik ediyorum? Boş dediğim yorumları okumadın sanırım.Kavga etmenin cahillik olduğunu zaten söyledim.

Ama bulaşmayın böyle kişilereyle olmuyor kardeşim.Çocuk gidip beni zorbalayın dememiştir herhalde çocuklara.
Ayrıca ne zamana kadar başkaları yüzünden kendi tercihlerinden ve isteklerinden vazgeçecek?Her zaman karşına böyle çar çakal çıkacak. Bilakis ben mecbur kaldığında kendisini savunmasını söyledim kendisine şiddet uygulanırken sen yere kapanıp ağlamasını mı tavsiye edersin?

Geri
Yukarı