Okullar geri kapatılır mı?

Ben daha olayın karanlık yüzünü anlatmadım bile okuldaki dezenfektan yerleri var ama içleri boş bir kere bile kullanan görmedim. Bunun dışında kendi gittiğim okul da derslikler dışında sosyal mesafeye uyan yok teneffüs gelir gelmez herkes bölüm kapısına doluşuyor.

Hocam böyle diyorsunuz ama spor salonları, kafeler, havuzlar, restoranlar, AVM'ler, özel okullar açık. Buraların açık olup devlet okullarının kapalı olması saçma. Ne yani sadece devlet okuluna giden biz gibi çocuklara mı bu hastalık bulaşıyor?

Bana kalırsa onlar da kapanmalı ancak ülkedeki ekonomik kriz hiperenflasyona sebep dahi olabilir. En basitinden geçen sene Total'de 27 milyar lira basan TCMB bu sene sadece 200 liralık banknotlardan 50 milyar liralık falan bastı. Kurlar tavan yaptı. Öyle ya da böyle hayatın devam ettirilmesi isteniyor. Güya yeni normal olacaktı tamamen hikaye.

Tabii ki kapanır. Covid-19, nezle ve grip hastalıkları ile aynı belirtileri taşıyor. Ve önümüz de kış olduğu için insanlar deli gibi hasta olacak. Ve hastalıklar birbirine karışacak. İnsanların hangi hastalığı taşıdıkları anlaşılmayacak, nezle mi, grip mi yoksa Covid mi? Baksana şimdiden bile vaka sayısı 1200'lerde iken aniden 1800'lere yükseldi ve Corona'dan dolayı ölenler arttı. Önümüz pek iyi görünmüyor :(.

Geri
Yukarı