Okullar ne zaman kapanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlamadığın konu şu aşı daha tam olarak çıkmadı dostum. Şu anda sen tıbben deneksin. Aşının tamamlanma süresi 2023. tam onay almamış ve hala daha eski doz aşıları sana kakalamaya devam ediyorlar. Delta ortalama nisan ayı gibi çıktı aradan kaç ay geçti. Uğur şahin, Delta'ya karşı geliştirmemiz kısa sürer dedi ama hala daha tık yok.

Aynen kardeşim bu yüzden aşının yan etkisi çok fazla gösteriliyor, bir sıkıntı olduğunda bu yan etki bunu bilerek yaptırdınız deyip işin içindeen sıyrılacak uyanıklar. Normalde 2023'den de sonra çıkması lazım iyi bir aşının. Bir sürü test lazım lakin zaman yok.

Türkiye'de yaşıyoruz emin misin? Aşısız olanlar neredeyse hiçbir şey yapamıyor. Aşıya tam koruma sağlıyor gözüyle bakılıyor.
En basitinden bir örnek vereyim. Aşıları tam olan birisi ile hiç aşı olmayan biri eşit risk grubunda mıdır? Hayır. Aşılı olan kişinin virüse yakalanması durumunda hafif geçirme ihtimali çok daha yüksektir.

Aşıya tam koruma sağlıyor gözüyle bakılması tamamen insanların rahatlığındandır. Yapılan araştırmalar yüzde olarak koruduğunu belirtir. Yüzde 100 koruma sağlasaydı zaten virüsü bitirmek için herkese zorunlu aşı yaptırılırdı ve sizin aşı karşıtlığı yapmanıza izin bile verilmezdi.

2023 kadar aşılanma için beklensin mi o zaman?
Evet beklesin böyle rastgele aşı olmaktansa neden olmasın? Aşı olanlar o imzaladığı kağıt varsa görmüştür daha ileride ne olacağı belli bile değil. Ben söylemiyorum siz Biontech aşısı olurken imzaladığınız kağıtta yazıyor.

Senin gibi cahil olmak mı, kimseye nasip olmaz umarım. Haber siteleri dediğin Pfizer yani BioNTech'in üreticisi ve food and Drug'un resmi sitesi.

O zaman sende bir okuduğunu anlama ya da büyük resmi görme hastalığı var. Komplolar büyük resim değildir kimse kimseye büyük resmi göstermez başkasının eğil kendi mantığını kullan dolu mesaj yazdım ama gene bir yere varamadım. Sanıyrum çoğunu görmedin bile. Bahsettiğin çoğu şeyin senin dediğin şeylerden çok daha matıklı açıklamaları var.

En basitinden bir örnek vereyim. Aşıları tam olan birisi ile hiç aşı olmayan biri eşit risk grubunda mıdır? Hayır. Aşılı olan kişinin virüse yakalanması durumunda hafif geçirme ihtimali çok daha yüksektir.

Aşıya tam koruma sağlıyor gözüyle bakılması tamamen insanların rahatlığındandır. Yapılan araştırmalar yüzde olarak koruduğunu belirtir. Yüzde 100 koruma sağlasaydı zaten virüsü bitirmek için herkese zorunlu aşı yaptırılırdı ve sizin aşı karşıtlığı yapmanıza izin bile verilmezdi.
Bizim burada aşı karşıtlığı yaptığımız yok. Tam düzgün aşı çıkarsa neden vurulmayalım aptal mıyız biz? Benim gibi düşünenler sadece denek olmak istemiyor. Tıbben şu anda aşı vurulanlar denek kategorisinde bu aşının sadece acil kullanım onayı var. Aşı kısa süre içerisinde geliştirildi ve ileriye dönük hiçbir verisi yok. Aşı olanlar ileride ne olduklarını rapor ederler Pfizer şirketine.

Evet beklesin böyle rastgele aşı olmaktansa neden olmasın? Aşı olanlar o imzaladığı kağıt varsa görmüştür daha ileride ne olacağı belli bile değil. Ben söylemiyorum siz BioNTech aşısı olurken imzaladığınız kağıtta yazıyor.

Çünkü aşı test edilip onaylanmadı, işler prosedüre göre olmadı koronaya karşı en ufak bir önleme bile ihtiyacımız olduğu için aşı kalite kontrolda kapsamlıca geçmedi ondan!

O zaman sende bir okuduğunu anlama ya da büyük resmi görme hastalığı var. Komplolar büyük resim değildir kimse kimseye büyük resmi göstermez başkasının eğil kendi mantığını kullan dolu mesaj yazdım ama gene bir yere varamadım. Sanıyrum çoğunu görmedin bile. Bahsettiğin çoğu şeyin senin dediğin şeylerden çok daha matıklı açıklamaları var.
Umarım miyokardit hastalığına yakalanmazsın ama o zaman mantıklı açıklamayı kendin yaparsın.
Çünkü aşı test edilip onaylanmadı, işler prosedüre göre olmadı koronaya karşı en ufak bir önleme bile ihtiyacımız olduğu için aşı kalite kontrolda kapsamlıca geçmedi ondan!
Delta varyantı çıkmış, her ülkeye yayılmış o zaman neden her yere girişlerde %100 koruma sağlamayan aşı zorunlu tutuluyor? İki veya üç doz aşı olmayanlar aşı olmamış sayılıyor ileride dört doz olucak.

Umarım miyokardit hastalığına yakalanmazsın ama o zaman mantıklı açıklamayı kendin yaparsın.

Delta varyantı çıkmış, her ülkeye yayılmış o zaman neden her yere girişlerde %100 koruma sağlamayan aşı zorunlu tutuluyor? İki veya üç doz aşı olmayanlar aşı olmamış sayılıyor ileride dört doz olucak.
%100 koruma sağlamasa bile atıyorum %70 sağlıyor diyelim. Hiç yoktan iyidir.

Delta varyantı çıkmış, her ülkeye yayılmış o zaman neden her yere girişlerde %100 koruma sağlamayan aşı zorunlu tutuluyor? İki veya üç doz aşı olmayanlar aşı olmamış sayılıyor ileride dört doz olacak.

Kardeşim vallahi bundan habersizdim Allah razı olsun, aşı yüzünden miyokardit falan olmayacağım. Yan etki listesine eklenmesinin ya da yan etki olarak gösterilmesinin nedeni olaki birisi miyokardit olursa ihale bize kalmasın'dır. Aşı çok erken çıktığı için böyle. Zaten 6 ay içinde vicudtta Allah aşkına aç wikiyi mrna neymiş ne işe yararmış nasıl çalışırmış bir bak gözünü seveyim ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı