Okullar ne zaman kapanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam varsayalım dediğinizde haklısınız. Peki kaç tane doktor çalışıyor onlar bilmior mu böyle olacağını?
Hangi birisi doğru söylüyor? Sırf Canan Karatay, bu tarz salgınlarda aşı işe yaramaz dedi diye kadını daha televizyon programlarına çıkarmadılar ki yan komşum iki doz aşı olmasına rağmen yeniden korona oldu. Delta varyantına karşı etkili olmadığı, aşının gücünün %25 azaldığı bizzat üreticisi Uğur Şahin tarafından kabul ediliyor. PCR denilen daha tam sonuç vermeyen test zorla insanlara uygulanıyor. PCR için söylediğimi ben kafamdan söylemiyorum, onu yapan adam kendisi söylüyor.

Hangi birisi doğru söylüyor? Sırf Canan Karatay, bu tarz salgınlarda aşı işe yaramaz dedi diye kadını daha televizyon programlarına çıkarmadılar ki yan komşum iki doz aşı olmasına rağmen yeniden korona oldu. Delta varyantına karşı etkili olmadığı, aşının gücünün %25 azaldığı bizzat üreticisi Uğur Şahin tarafından kabul ediliyor. PCR denilen daha tam sonuç vermeyen test zorla insanlara uygulanıyor. PCR için söylediğimi ben kafamdan söylemiyorum, onu yapan adam kendisi söylüyor.
Aşı olan korona olmaz diye bir şey yok. Aşı koronayı rahat atlatmanı sağlar.

Aşının nasıl çalıştığını ne olduğunu bilmeyen adamın komik hali, daha geçen hafta hoca derste anlattı hatta bu aşıları da örnek göstermiştir, temiz(!) cahil gitte mRNA neymiş ne işe yararmış bir onu öğren!

Aşıyı üretenlerin de böyle bir iddiası yok zaten. Yüzde olarak belirtiliyor koruma oranları. Bu konuda çalışan binlerce bilim adamı yanılıyor da aşının bir işe yaramadığı kanısına nasıl vardınız?
Türkiye'de yaşıyoruz emin misin? Aşısız olanlar neredeyse hiçbir şey yapamıyor. Aşıya tam koruma sağlıyor gözüyle bakılıyor.
Aşı olan korona olmaz diye bir şey yok. Aşı koronayı rahat atlatmanı sağlar.
Delta varyantına karşı herhangi bir etkisi yok.

Türkiye'de yaşıyoruz emin misin? Aşısız olanlar neredeyse hiçbir şey yapamıyor. Aşıya tam koruma sağlıyor gözüyle bakılıyor.

Delta varyantına karşı herhangi bir etkisi yok.
Olmayabilir. Delta varyantı o aşıdan ne zaman sonra çıktı?

Haber sitelerinden bilgi ediniseniz böyle olur hayırlı akşamlar, bizim ahır daha iyi ararsanız oradayım.

Olmayabilir. Delta varyantı o aşıdan ne zaman sonra çıktı?
Anlamadığın konu şu aşı daha tam olarak çıkmadı dostum. Şu anda sen tıbben deneksin. Aşının tamamlanma süresi 2023. Tam onay almamış ve hala daha eski doz aşıları sana kakalamaya devam ediyorlar. Delta ortalama Nisan ayı gibi çıktı aradan kaç ay geçti. Uğur Şahin, deltaya karşı geliştirmemiz kısa sürer dedi ama hala daha tık yok.

@405668 Yeğenimin okulunda da dört sınıf karantinaya alındı şimdiden. Hepsi iki hafta boyunca izinli sayılıp isteğe bağlı olarak uzaktan eğitimden devam ediyorlarmış. Yaklaşık 5-6 ay öncesine kadar aşı yaygın değildi haliyle ve kontrol altına alacak bir şey olmadığı için sokağa çıkma yasakları, okulların kapatılması falan hemen gündeme geliyordu ki genel olarak kapatılıyordu da. Şimdi ise aşılar yaygınlaştı ve eğitim öğretimde büyük bir yavaşlama söz konusu. Demem o ki her sınıf mutlaka karantinaya alınacak bu sene fakat tamamen kapanma olacağını sanmıyorum. Sağlığını umursadığı için okulların kapatılmasını isteyen bir kesim olabilir fakat okulların kapatılmasını isteyen büyük bir kesim bence çıkar amaçlı istiyor. Evde yaşlısı olabilir, kronik hastalığı olan olabilir bunların kapanmasını istemesi çok normal ama covid artık hayatımızdan bir parça oldu herkes mutlaka covid geçirecek ağır veya hafif o kişiden kişiye bağlı bir durum ama okulların tamamen kapanması özellikle lise öğrencileri için eğitim anlamında çok kötü olur.

Anlamadığın konu şu aşı daha tam olarak çıkmadı dostum. Şu anda sen tıbben deneksin. Aşının tamamlanma süresi 2023. Tam onay almamış ve hala daha eski doz aşıları sana kakalamaya devam ediyorlar. Delta ortalama Nisan ayı gibi çıktı aradan kaç ay geçti. Uğur Şahin, deltaya karşı geliştirmemiz kısa sürer dedi ama hala daha tık yok.
2023 kadar aşılanma için beklensin mi o zaman?

Haber sitelerinden bilgi ediniseniz böyle olur hayırlı akşamlar, bizim ahır daha iyi ararsanız oradayım.
Senin gibi cahil olmak mı, kimseye nasip olmaz umarım. Haber siteleri dediğin Pfizer yani Biontech'in üreticisi ve Food And Drug'un resmi sitesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı