Okullar ne zaman kapanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte bizim cahil ülkemiz. Okumuyorsan gir sanayiye diyen bir insan %100 cahildir. Okulu bırakan sanayiye girmek mi zorunda?

Tamam girmesin lakin ondan sonra iş bulamadım diye ağlamasın. Kimse kimseye üniversite diploması var diye iş vermek zorunda değil. Esnaf ve fabrikalar çalışacak kişi arıyor kafa ütüleyecek kişi aramıyor.

Çözüm sunuyorum cahil diyorlar komik.
Okumadan baba paran yoksa nelere girmek istiyorsunuz?
Bilgisayar mühendisi falan mi ne?
Bilgisayar mühendisliği okusa gene çalışması lazım ya ilim çalışacaksın yada sanayiye gireceksin. Öyle okula zorla gidip eve gelince valorant oynamayla olmaz.

Adam onu belirtmemiş okullar ne zaman kapanır diye sormuş çok okumaya meğilli isen okuyabilirsin.

Okulların kapanış tarihi internette yazıyor. Ayrıca "kafa ütülüyor" ne demek? Bir bak bakalım, başka yerde söylersin felan gülmesinler sonra.

İşte bizim cahil ülkemiz. Okumuyorsan gir sanayiye diyen bir insan %100 cahildir. Okulu bırakan sanayiye girmek mi zorunda?

Bir de edebiyat yapıyorlar. 😀 Okumuyorsa mesleği nereden öğrenecek, doğuştan usta mı doğdu bu çocuk? Sanayiye gitsin de klişe olmuş bir laftır, gitsin bir yere çırak olarak girip meslek öğrensin diyor. Başka tercümanlık hizmetine ihtiyacın olursa söyle yardımcı olayım.

Ya burada soru soran arkadaşa tepki gösterenler çok seviyor sanki beni kandırmayın içinizi biliyorum ayrıca madem bu kadar seviyorsunuz okulu forumun yarısı meslek lisesine neden gidiyor?

Okulların kapanış tarihi internette yazıyor. Ayrıca "kafa ütülüyor" ne demek? Bir bak bakalım, başka yerde söylersin felan gülmesinler sonra.

Böyle insanların okuması hata, öğretmenin derdi neydi senin gibi bir varlığa öğretmeye çalışıyor. Bunları en zor işin altına koyacaksın "eğitim" diye bağıra bağıra geri dönecekler.

Bilgisayar mühendisliği okusa gene çalışması lazım ya ilim çalışacaksın ya da sanayiye gireceksin. Öyle okula zorla gidip eve gelince Valorant oynamayla olmaz.

İste diyorum sanki okumadan daha ne farkli meslek olabilir ki :D?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya burada soru soran arkadaşa tepki gösterenler çok seviyor sanki beni kandırmayın içinizi biliyorum ayrıca madem bu kadar seviyorsunuz okulu forumun yarısı meslek lisesine neden gidiyor?

Dostum ne diyorsun sen? meslek liseleri bir çok liseden daha iyi hem adamın seçtiği lise sana mı kaldı? meslek lisesinden öğretmen,doktor,mühendis çıkabilirsin. Fizik ve Matematik hocalarım meslek lisesi mezunu :)

Doğru, sevdiğimi söyleyemem ama iyi bir gelecek için mecburum. Adam gelmiş caz yapıyor, kafa ütülüyor diyor. Kim seni zorla gönderiyor? Sevmiyorsan gitmeyebilirsin, en azından gitmek isteyenlerin hakkına girmemiş olursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı