Okullar ne zaman kapanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Koronavirüsün ne zaman tehlike saçmayı bırakacağını merak etmek yerine okulların kapanış tarihini merak etmek güzelmiş. Bu şekilde devam edilirse zaten ne eğitim sistemi iyileşir ne de ülke gelişir. Bir şeyleri geliştirecek insan neredeyse yok ki. Biri de çıkıp "Okullar kapanmasın, mezun olayım ve şu anda beğenmediğim şeylerin gelişmesine katkıda bulunayım." demiyor. 😆

Koronavirüsün ne zaman tehlike saçmayı bırakacağını merak etmek yerine okulların kapanış tarihini merak etmek güzelmiş. Bu şekilde devam edilirse zaten ne eğitim sistemi iyileşir ne de ülke gelişir. Bir şeyleri geliştirecek insan neredeyse yok ki. Biri de çıkıp "Okullar kapanmasın, mezun olayım ve şu anda beğenmediğim şeylerin gelişmesine katkıda bulunayım." demiyor. 😆

Hocam bırakın, bunlara laf anlatamazsınız. Paşamız okumadan mühendis, doktor olmak istiyormuş :D Ne söylesen boş hocam...

Benim kızdığım şey okumak değil. Bir kişi okuyacaksa çalışkan olacak. Hem okulda hem de evde dersine ve ekstra felsefe ve psikoloji, ingilizce ve benzeri alanlara çalışacak kendini geliştirecek. Yoksa evde tembel okulda tembel olanın okuması kendine zarardır hayatı ertelemektir. O kişinin çalışmayı öğrenmesi gerekir en azından temelli olmasa da 2 3 ay gitmesi onun yararına olur. Elektrik elektronik mühendisi eniştem dahi küçükken bir çok farklı yerde çalışmış.

Doğru, sevdiğimi söyleyemem ama iyi bir gelecek için mecburum. Adam gelmiş caz yapıyor, kafa ütülüyor diyor. Kim seni zorla gönderiyor? Sevmiyorsan gitmeyebilirsin, en azından gitmek isteyenlerin hakkına girmemiş olursun.

Okulu ben de sevmiyorum ama gitmeliyim, eğitim önemli. Allah, tembelliği sevmez.

Dostum ne diyorsun sen? meslek liseleri bir çok liseden daha iyi hem adamın seçtiği lise sana mı kaldı? meslek lisesinden öğretmen,doktor,mühendis çıkabilirsin. Fizik ve Matematik hocalarım meslek lisesi mezunu :)
Hocam onlar Teknik Lise mezunudur .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı