Okullar sizce açılacak mı?

1 gün bile açık olsa özel okullar onu bir şekilde çevirip çevirip 5 gün yapıyor. Burası sıkıntı işte. Siz haftada 2 gün okula giderken ben 5 gün gidiyordum.

1 gün bile açık olsa özel okullar onu bir şekilde çevirip çevirip 5 gün yapıyor. Burası sıkıntı işte. Siz haftada 2 gün okula giderken ben 5 gün gidiyordum.
Bu tip gerizekalı okullardan dershanelerden nefret ediyorum. Adamlar parayı öğrencilerin hayatına tercih ediyor. 😡😡

Çok yüksek olasılıkla açılacak. Gelen aşılarla zaten öğretmenler aşılanacak eğitim için. Pandeminin biteceği yok gibi bu yüzden eğitimin de mecburen olması lazım. Öğrencilerden gelmek istemeyen gitmesin. Sınav zamanı Twitter'da tag açıldı ve sınavları ertelediniz. Şuan vaka sayılarında düşüş var bu seferde mutasyonu bahane ettiniz. Yani öğrenciler her daim bir bahane buluyor. 3 ay sonrada bir başka bahane bulursunuz.

Aşıyı bahane edip açarlar büyük ihtimal. Milli eğitim bakanımızın hiç düşüncesi yok eğitim uzaktan olduğu halde yüzyüze sınav yapmak istiyor. Bir de okulun açılmadığı bir ülkede normalleşmezmiş açarsa 17 milyon öğrenciyi tehlikeye atar. Tam bir saçmalık.

Çok yüksek olasılıkla açılacak. Gelen aşılarla zaten öğretmenler aşılanacak eğitim için. Pandeminin biteceği yok gibi bu yüzden eğitimin de mecburen olması lazım. Öğrencilerden gelmek istemeyen gitmesin. Sınav zamanı Twitter'da tag açıldı ve sınavları ertelediniz. Şu an vaka sayılarında düşüş var bu seferde mutasyonu bahane ettiniz. Yani öğrenciler her daim bir bahane buluyor. 3 ay sonrada bir başka bahane bulursunuz.

O tagı açanlar haklı. Siz öğrenci olsanız dışarıda virüs var. Evde deden ve nenen kalıyor ikisi de 65 yaş üstü. Ya sana virüs bulaşırsa senden onlara bulaşırsa? Üstelik her şey uzaktan her şeyi tam anlamıyorsun. Bu arada o taglara bir mesaj yazmadım. Emin ol öğrencileri dinlememişlerdir. Profesörleri dinlemiştir.

1 Gün bile açık olsa özel okullar onu bir şekilde çevirip çevirip 5 gün yapıyor. Burası sıkıntı işte. Siz haftada 2 gün okula giderken ben 5 gün gidiyordum.

Tabi canıım para ile can satın alınıyor tabii adamlar haklı (!)

Çok yüksek olasılıkla açılacak. Gelen aşılarla zaten öğretmenler aşılanacak eğitim için. Pandeminin biteceği yok gibi bu yüzden eğitimin de mecburen olması lazım. Öğrencilerden gelmek istemeyen gitmesin. Sınav zamanı Twitter'da tag açıldı ve sınavları ertelediniz. Şuan vaka sayılarında düşüş var bu seferde mutasyonu bahane ettiniz. Yani öğrenciler her daim bir bahane buluyor. 3 ay sonrada bir başka bahane bulursunuz.
Aynen biz bahane buluyoruz. Ortalıkta 40 bin vaka varken bunu bize 3000 diye yediren devlet, bizlerin canından daha önemli buluyor sınavı ve okulu. Ölüler 200 lerde, vakalar kaç binlerde gezerken, bir kağıt parçası daha mı önemli? Bizim devletimiz yasak çıkartsa 1 ay, kimse sokağa çıkamasa, devlet de durumu olmayanlara maddi destek sağlasa hiç bir şey olmayacak. Vakalar da azalacak, ölüler de. Burada bizi suçlu bulamazsınız.

Aynen biz bahane buluyoruz. Ortalıkta 40 bin vaka varken bunu bize 3000 diye yediren devlet, bizlerin canından daha önemli buluyor sınavı ve okulu. Ölüler 200'lerde, vakalar kaç binlerde gezerken, bir kağıt parçası daha mı önemli? Bizim devletimiz yasak çıkartsa 1 ay, kimse sokağa çıkamasa, devlet de durumu olmayanlara maddi destek sağlasa hiçbir şey olmayacak. Vakalar da azalacak, ölüler de. Burada bizi suçlu bulamazsınız.

Vakaların düştüğünü kim söylüyor? 30K vakalara son gaz devam. Hem de mutasyon 2 il de var iken 😃

Merhabalar. Sizce okullar açılacak mı, açılırsa bile açılmasını ne kadar doğru buluyorsunuz? Bence açılmamalı, çünkü virüs sayısı malum. Ölümler çok fazla, virüs mutasyona uğradı ve Türkiye'de de tespit edildi. Okullarda zaten ana sınıfı, 1 ve 2. sınıf öğrencilerine de illa maske tak diyemezsin çünkü çocuk, illaki çıkartıp arkadaşlarıyla oynayacak. Yani bana göre okullar virüs yuvası olacak.

Sizce okullar açılacak mı, açılsa bile ne kadar doğru buluyorsunuz?
Kimse yok mu ?
Virüs mutasyona uğramışken zor
Ben giderim gitmesine.ilk açtıklarında Bizim sınıfımız küçüktü,fazladan 2-3 öğrenci kaldı birisi yanıma oturmak istedi izin vermedim.o da öndeki çocuğun yanına oturdu.kolları arkaya uzattılar konuşuyorlar.sosyal mesafe sıfır.daha sonra büyük sınıfa geçtik rahatladık.Tenffüslere çıktığımda gördüm ki virüs kimsenin umrunda değil.herkes sarmaş dolaş.içeri girerken 1 metreyi boşver 5 santim bile fark yok.Hocalar her ne kadar sosyal mesafe için uyarsa da sorumsuz insanlar anlamıyor.2. gününde ingilizce hocamın testi pozitif çıktı ben de okula bir daha gitmedim.Sorun açılamsı değil.okullarda her sınıfta 40 kişi var bir sınıfa da pandemide 5 hoca giriyor diyelim.bu 5 hoca da 5 sınıfa giriyor diyelim.5x40 200 kişi bir kişide bile virüs olsa ve hocaya bulaştırsa insanlar virüs olur annesine babasına bulaştırır onlarda iş yerinde insanlara bulaştırır iş yerindeki insan gelir ailene bulaştırır sen farkında olmadan okula gitmeye devam edersin başkalarına bulaştırırsın.bu böyle uzayıp gider.sizin mantığınız acayip saçma ve dar açılı virüs bitmeden okulların açılması risk taşıyor.Bu riski göze alıp rus ruleti oynayacaksan sen bilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı