Okullarda kılık kıyafet yönetmeliği

Velilerin %50 sinin kabulü dahilinde değil mi?
O ayrı konu.
@EKAloji Yani şu an hiç bir sembol içermeyen yüzük veya kolye takmak yasak değil mi?
Yasak.
Sırf bu saçma yönetmelik yüzünden bile açık öğretime geçmek istiyorum.
Her sabah okulun kapısında (normalde 2 kapı vardı sırf serbest gelen olursa tespit edilebilsin diye birini kapattılar) hapishane girişi gibi öğretmen ve müdür yardımcıları bekliyor, bazen müdürde bekliyor. 😀
Soğuk hava hiç umurlarında bile değil, umurlarında olan tek şey serbest gelen olursa fırça atmak...

11. sınıfım ve 2. dönem açığa geçiyorum, bu lanet sistemden de kurtuluyorum. Kalanlara kolay gelsin.
Bende bu dönem geçtim, bu konu da bi' etkendi gayet de iyi oldu tavsiye ederim.

@EKAloji Hocam ama ilk mesajınızda eskiden yasaktı ama yasak kaldırılmış demişsiniz.
Açıklamaya erindim aslında ama şöyle, takılar okul kıyafetleri için belirlenenler dışında yasak fakat madde tam açık değil ve biraz yoruma bırakılmış. İdare karışsa da kimse bir şey diyemez karışmasa da gibi bir durum var.

Bizim müdür yardımcısı yönetmelikte yasak olmasına rağmen sakaldan başka hocaların gönderdiği öğrencileri geri yolluyordu "sünnettir" diyip ama yönetmelikte yasak olmamasına göre "sevmiyorum" diyip uzun saçlı erkekler ile uğraşıyordu, durum bu halde iken mevcut şartlarda idare ile tartışmanın pek anlamı yok. Eminim ki idare ile en çok tartışmalardan biriydim ama ben bile bıktım.

Açıklamaya erindim aslında ama şöyle, takılar okul kıyafetleri için belirlenenler dışında yasak fakat madde tam açık değil ve biraz yoruma bırakılmış. İdare karışsa da kimse bir şey diyemez karışmasa da gibi bir durum var.

Bizim müdür yardımcısı yönetmelikte yasak olmasına rağmen sakaldan başka hocaların gönderdiği öğrencileri geri yolluyordu "sünnettir" diyip ama yönetmelikte yasak olmamasına göre "sevmiyorum" diyip uzun saçlı erkekler ile uğraşıyordu, durum bu halde iken mevcut şartlarda idare ile tartışmanın pek anlamı yok. Eminim ki idare ile en çok tartışmalardan biriydim ama ben bile bıktım.

Hocam bizim idare sene başı sadece küpe ve kolye yasak demişti herhalde yüzük yasak olsa söylerlerdi. Zaten düz metal örgülü siyah yüzük. Dikkat çekmez diye düşünüyorum. Zaten takanları da sadece uyarmışlardı. Yaşayıp görürüm ama yine de çok dikkat çekmesin diye müdürün falan yanından geçerken çıkarırım.

Geri
Yukarı