Okullarda öğrencilere ücretsiz 1 öğün yemek teklifi reddedildi

Kemal kilit nokta değil ki? Kemal'in güvenmediği kötü olmuyor. Muharrem İnce den çokda güzel başkan olurdu. Ve de oy vermeyip sonra muhalefet kaybediyor diye ağlamasınlar.
Eğer Kemal güvenseydi, partiyi bırakırdı. Partisini yönetemeyecek, partisi içindeki insanların güvenmediği siyasetçiyi devlet napsın? Ben muhalefet kaybediyor diye ağlamıyorum, bu muhalefet kazanacağına RTE kazansın. Hiç değilse ne olduğunu biliyoruz.

Eğer Kemal güvenseydi, partiyi bırakırdı. Partisini yönetemeyecek, partisi içindeki insanların güvenmediği siyasetçiyi devlet napsın? Ben muhalefet kaybediyor diye ağlamıyorum, bu muhalefet kazanacağına RTE kazansın. Hiç değilse ne olduğunu biliyoruz.
Parti parti değil ki? O parti güvenmiyor diye o adam kötü olmuyor, aynı milyonlarca koyunun seçtiği çobanın iyi olmadığı gibi.

Şaşırtmadı Aski'yi de batırmak istiyorlar yapılacak temiz su borularının çalışmasını durdurmak zorunda kaldı adamlar gelirken gördüm. Metrolarda yazıyor. Seçim gelince tutuştular.

Sanırım 2017 referandumundan sonra dünyaya geldiniz.

Komik miydi?
Ben gülmedimde.

Çıksa da cahil kesim oy vermediği için kazanamıyor daha sonra muhalefet kötü diye suç atıyor. Muharrem incenin nesi kötü idi mesela?

Hayat size güzel her şeyi yap sonra kötü şeyleri muhalefete kitle.

Hayat size güzel her şeyi yap sonra kötü şeyleri muhalefete kitle.

Küçük bir ayrıntı var bu olaylar yaşandığında ak parti yoktu yalnız.
Yönetimde olmayan nasıl her şeyi yapabilir?

En çok ilkokul çocuklarına üzülüyorum. hadi biz neyse, bir şekilde idare ederiz.

Off popüler kültür kölesi olmayıp Starbucks'ta asgari ücretli birinin ailesinin 3 günlük ekmek parasını çöpe atmadığım için vizyonsuz oldum. Çok isyanlardaydım.

Kahve zincirinden içecek alan genç popüler kültürün kölesi mi oluyor? İçerisinde bulunduğunuz durumu öyle bir benimsemişsiniz ki gerçekleri görmez olmuşsunuz.

Hah. Ben de böyle bir cevap bekliyordum. Yapılmasın arkadaşım. Şahsen hiçbiri benim umrumda değil niye benim ülkem beslemek zorunda onları? Onlar da yapılmasın. Fuzuli hiç bir harcama yapılmasın. Cari açık her sene kapanmayacak boyutta açılıyor. Yanlışa yeni yanlışlar mı ekleyelim illa?
Türkiye sosyak bir devlettir. Her türlü halkını düşünmek zorundadır. O yüzden dediğin argümanlar tamamen içi bomboş argümanlar. Şurada Diyanet'e astronomik bütçeler vermek yerine o bütçe kesilip öğrencilere harcanabilir. Herhangi bir yük de oluşmaz. Merak etme, şu ana kadar hiçbir ülkenin ekonomisi halkını beslediği için kötüye gitmedi.

Türkiye sosyak bir devlettir. Her türlü halkını düşünmek zorundadır. O yüzden dediğin argümanlar tamamen içi bomboş argümanlar. Şurada Diyanet'e astronomik bütçeler vermek yerine o bütçe kesilip öğrencilere harcanabilir. Herhangi bir yük de oluşmaz. Merak etme, şu ana kadar hiçbir ülkenin ekonomisi halkını beslediği için kötüye gitmedi.
Ergen ergen konuşma dostum. Türkiye zaten sosyal bir devlet olmanın gerekliliklerini karşılıyor yeterince. Sadece temel eğitim ihtiyaçlarını (harç ücretleri ve ücretsiz ders kitapları) ve hastane - ilaç harcamaları bile aklının hayalinin duracağı cinsten. Düzenli olarak 20 milyon öğrenciye günlük 1 öğün 10 TL yemek dağıtılsa 200 milyon günlük masraf oluyor sadece. Bunun yemekhane altyapısı bulunmayan okullarda altyapının sağlanması faktörü de var. Devlet işleri sosyal medyada 2 satır yazı yazılarak yürütülmüyor ne yazık ki. Ha ama dersin durumu olmayanları tespit edip yemek sağlansın evet yapılabilir derim. Ben liseye giderken köy yerleşkesinden gelen arkadaşlarımıza ücretsiz yemek veriyordu okul öğlen öğünü olarak.

Kahve zincirinden içecek alan genç popüler kültürün kölesi mi oluyor? İçerisinde bulunduğunuz durumu öyle bir benimsemişsiniz ki gerçekleri görmez olmuşsunuz.
Şu ana kadar hayatımda 4-5 kez Starbucks gibi zincir kahveciden kahve içtim. Eğer 40TL'yi böyle değerlendireceğime, başka türlü değerlendiririm. Dediğim gibi asgari ücretli ailenin 3 günlük ekmek parası. Yazık günah.

İyi olmuş. Bedava yemeğin parasıda halktan çıkacaktı zaten.

Geri
Yukarı