Okullarda ücretsiz yemek ve su verilmeli mi?

Bu uygulama uzun süre devam etti sanırım. Ben üniversiteye geçtim, ben ilkokuldayken de aynı uygulama vardı. Hatta sütten zehirlenenler falan da oluyordu. Bana hiçbir şey olmamıştı.
Banada sütlerden bişe olmamıştı ama bir kaç kez hastalandığım oldu ilkokuldayken ama sütle alakasını düşünmemiştim.

Banada sütlerden bişe olmamıştı ama bir kaç kez hastalandığım oldu ilkokuldayken ama sütle alakasını düşünmemiştim.
Süt zehirlenmesi ağır geçer zaten fark ettirir. İşin sonunda doktora gitmeden geçmiyor. Çok sağlam ishal, devamlı mide bulantısı ve kusma gibi belirtileri var.

Su kesinlikle ücretsiz verilmeli zaten. Yemek olayı sıkıntı yaratır çünkü bedava olduğundan malzemeleri çok kötü kullanırlar. Onun yerine kraker, kuruyemiş daha mantıklı.
Bizim okulda bahçenin içinde çeşme var susayan veya su doldurmak isteyen sıraya giriyo dolduruyo gidiyo ve bahçenin dışındada var 7/24 akıyo.

Süt zehirlenmesi ağır geçer zaten fark ettirir. İşin sonunda doktora gitmeden geçmiyor. Çok sağlam ishal, devamlı mide bulantısı ve kusma gibi belirtileri var.
Bi kere hastalandım eve gittim çorba falan yapmıştı annem 1-2 gün gitmedim yada daha fazla iyileştim bilmiyom sütden mi oldu.

Bi kere hastalandım eve gittim çorba falan yapmıştı annem 1-2 gün gitmedim yada daha fazla iyileştim bilmiyom sütden mi oldu.
Sütten değildir. İlkokul ve ortaokullar aşırı pis olduğundan sık sık hastalanabilirsiniz. Her çocuğun birkaç defa başına geliyor böyle küçük hastalıklar.

Sütten değildir. İlkokul ve ortaokullar aşırı pis olduğundan sık sık hastalanabilirsiniz. Her çocuğun birkaç defa başına geliyor böyle küçük hastalıklar.
Galiba çünkü sütler her gün geliyodu her günde bitiyodu bütün okula dağıtıyolardı.

Bizim okul halen pis bugun tuvalet kapısının yanında durulmuyo kokudan sınıfları hiç söylemiyim.

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz okullar açıldı, haberleri takip ettiğime göre son zamanlarda en çok konuşulan konulardan birisi öğrencilerin okulda yaşadığı beslenme sorunları. Bu konu mecliste konuşulmuş, sizce öğrencilere bir öğün yemek ve su verilmeli mi?

Hastanelerdeki gibi damacana su ile makine koysalar ne zararı olabilir ? Kesinlikle su verilmeli.

Geri
Yukarı