Okulumuzdaki suriyelilere ücretsiz yemek ve servis hizmeti veriliyor

Hocam iyi diyorsunuzda ülkenin hali zaten ortada, haklı olan haksız duruma düşüyor bir şekilde. Daha liseden başını mı yaksın arkadaş, zaten bir ton dert var.
İşte bu bir milli sorun. Hükümet ve muhalefet Türk milletini bu suriyeli, afgan ve diğer etnik kökenlere karşı alıştırıyor. İleri de çok ama çok büyük bir patlak verecek bu sorun. Daha şuna bak forumlarda bile bu konuyu tartışıyorsak ileride ne gibi patlaklar verir dön ve bir bak dostum. Millet birlik haline gelmeli ve gerekirse de bu tür duruma karşı önlemler alınmalı. Milli Şuur gibi.

Kendi ülkemizde kendi vatanımızda 2. sınıf vatandaş durumuna düştük. :(

İşte bu bir milli sorun. Hükümet ve muhalefet Türk milletini bu Suriyeli, Afgan ve diğer etnik kökenlere karşı alıştırıyor. İleri de çok ama çok büyük bir patlak verecek bu sorun. Daha şuna bak forumlarda bile bu konuyu tartışıyorsak ileride ne gibi patlaklar verir dön ve bir bak dostum. Millet birlik haline gelmeli ve gerekirse de bu tür duruma karşı önlemler alınmalı. Milli şuur gibi.

Doğru diyorsunuz ancak bir süre sonra insan bıkıyor hocam, ister istemez bana bir şey vermeyen ve bana bir vaat vermeyen gelecek vermeyen bir şey için neden çabalayayım moduna giriyor insan. Kaldı ki çabalasada haksız duruma düşüyor bir şekilde. Her türlü iki ucu bir şeyli değnek hocam, anladınız siz.

İşte bu bir milli sorun. Hükümet ve muhalefet Türk milletini bu Suriyeli, Afgan ve diğer etnik kökenlere karşı alıştırıyor. İleri de çok ama çok büyük bir patlak verecek bu sorun. Daha şuna bak forumlarda bile bu konuyu tartışıyorsak ileride ne gibi patlaklar verir dön ve bir bak dostum. Millet birlik haline gelmeli ve gerekirse de bu tür duruma karşı önlemler alınmalı. Milli şuur gibi.

En üst mertebelere taşındığında konu "Yabancı Ülkeler Desteği" adı veriliyor. Kısaltması YÜD.
Kendi ülkemizde suriyeliler bizden daha iyi geçiniyor. Bizim binamızda 5 tane Suriyeli var ve her 2-3 ayda bir bunlara yüklü miktarda yemek geliyorlar. Daha 1 ay önce binamızdaki suriyeliler herkese yarım kilo et dağıttı. Düşünebiliyor musun? Biz yemeğe yarım kilo et koyamıyoruz adamlar dağıtıyor ki bizim buradakiler zengin kesimide değil. Ne yardımlar geliyor, ne yardımlar. Bizde kombiyi yakmıyoruz bu ay fatura 1,600 TL gelecek diye. 5 gün yaktık 500 TL geldi. Neyse ya hiç tartışmayacağım bu konuyu gitmicekleri belli. Neden ülkemize geldiklerini de söylerim de boş ver konu uzar farklı yerlere varır. İyi forumlar.

Emin misiniz ? Belki onlar taşımalı öğrencidir.
Taşımalı öğrenci diye bir kavram var.
Devlet tarafından evi okula uzak öğrenciler ücretsiz bir şekilde servis ile alınıyor okula bırakılıyor. Öğle arası da bu taşımalı öğrencilere ücretsiz ev yemeği dağıtılıyor.
Kazanlar da yaptırılıp getiriliyor.

Emin misiniz? Belki onlar taşımalı öğrencidir.
Taşımalı öğrenci diye bir kavram var.
Devlet tarafından evi okula uzak öğrenciler ücretsiz bir şekilde servis ile alınıyor okula bırakılıyor. Öğle arası da bu taşımalı öğrencilere ücretsiz ev yemeği dağıtılıyor.
Kazanlar da yaptırılıp getiriliyor.

Hayır sadece suriyelilere yapılıyor müdür kendisi söyledi.

Geri
Yukarı