Okulumuzdaki suriyelilere ücretsiz yemek ve servis hizmeti veriliyor

Cevabını kendi ülkende seni 2. sınıf vatandaş olarak yaşatanlara sandıkta hesabını sorarak vereceksin.

Gelişmiş bir ülke eğer sosyal devlet ise sığınmacılara belli oranlarda yardımda bulunur ancak o ülkenin vatandaşları zaten 1. sınıf vatandaş hizmetlerini aldığı için bu yardımı hoşgörülü olarak karşılayabilir. Ancak biz karşılayamayız.

Nasıl dayanıyorsunuz arkadaş? Ben yolda suriyeli bir dilenci veyahut başka bir ecnebi gördüğümde sesli olarak bela okuyorum kin kusuyorum yüzlerine karşı. Mezun oldum ama muhtemelen ben senin okulunda olsam onlarla kavga etmekten ötürü ilk okul günümde atılırdım. Böyle bir şeye siz nasıl sessiz kalıyorsunuz? Çıksanıza müdürün yanına. Olmazsa daha üst mertebelere taşımaya çalışın konuyu.

Nasıl dayanıyorsunuz arkadaş? Ben yolda Suriyeli bir dilenci veyahut başka bir ecnebi gördüğümde sesli olarak bela okuyorum kin kusuyorum yüzlerine karşı. Mezun oldum ama muhtemelen ben senin okulunda olsam onlarla kavga etmekten ötürü ilk okul günümde atılırdım. Böyle bir şeye siz nasıl sessiz kalıyorsunuz? Çıksanıza müdürün yanına. Olmazsa daha üst mertebelere taşımaya çalışın konuyu.

Hocam iyi diyorsunuzda ülkenin hali zaten ortada, haklı olan haksız duruma düşüyor bir şekilde. Daha liseden başını mı yaksın arkadaş, zaten bir ton dert var.

Yeni konular

Geri
Yukarı