Okullardaki akıllı tahtaların kalitesizliği

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İyi akşamlar arkadaşlar. Okullarda bulunan Vestel akıllı tahtalar resmen dökülüyor. İngilizce öğretmenim sesli çözüm videosu açacaktı, sesler bozuk geliyor, matematik öğretmenim soru çözümü açmak istedi, tahta kilitleniyor, dokunmatiği bozuluyor, sorun üstüne sorun. Tahta tamir ediliyor, ertesi gün yine aynı. Sizi sınıflarımızda olan tahtaların durumu nasıl? Sadece bizim mi böyle?

İyi akşamlar arkadaşlar. Okullarda bulunan Vestel akıllı tahtalar resmen dökülüyor. İngilizce öğretmenim sesli çözüm videosu açacaktı, sesler bozuk geliyor, matematik öğretmenim soru çözümü açmak istedi, tahta kilitleniyor, dokunmatiği bozuluyor, sorun üstüne sorun. Tahta tamir ediliyor, ertesi gün yine aynı. Sizi sınıflarımızda olan tahtaların durumu nasıl? Sadece bizim mi böyle?

Bizde emkotech var sorun yaşatmadı ama Vestel tahta olan okullarda da okudum her teneffüste tahta ile uğraşıyordum sınıf öğretmeni beni akıllı tahta görevlisi seçmişti :D.

Bizimki fena değil ama yine de eski. 2. nesil i5 ve 4GB ram ile Win 10 çalıştırmasına rağmen donma olmuyor. Ekranı ve hoparlörü iyi. Ama E-Kitap vs. açınca uçuşa geçiyor fanlar.

Hepsi genel anlamda sorunlu oluyor. Zaten dokunmatikleri de kameralı yani ekran altı değil. Kameranın olduğu köşelere bir toz gitse hemen sapıtıyor. Bunun çözümü de öğretmeninizin kabloyla laptopunu tahtaya yansıtması. Başka da pek bir çözüm yolu yok.
Ama E-Kitap vs. açınca uçuşa geçiyor fanlar.
Bizimkinde fan yok :D

Akıllı tahtayı geçtim zaten çalışmıyor okul 70 yıllık tadilat olarak sadece boya yapılmış artık o kadar çok boyamışlar ki boyayla ayrı bir duvar oluşmuş deprem bölgesinde yaşıyorum. [Anadolu lisesi]

Yeni konular

Geri
Yukarı