Okulların açılmasına 9 gün kaldı nasıl hissediyorsunuz?

Yaz olunca herkes kış, kış olunca herkes yaz istiyor. Siz o kış editlerine bakmayın kış bana kalırsa iğrenç. Sabah boğaz ağrısıyla okula gitmek icin dışarı çıkarsın ve hava kapkaranlıktır.

Eskiden kış uygulaması saati bunu bir nebze önlüyordu bu uygulamadan tasarruf bahanesi ile vaz geçtiler iş dediğiniz yere kaydı. Özellikle ev uzaksa ve servis yoksa tamam o gün azap olabiliyor.

Tatil çabuk geçti okulların açılması konusunda istekliyim lakin endişelerim var bu sene özel okuldan devlet okuluna geçeceğim bide 10. sınıf olacağım için biraz heyecanlıyım.

LGS en kolay sınav ya. YKS olsa seninkini neyse derim de LGS aşırı kolay. Zaten iyi puan alamazsan OBP ile girebiliyorsun.
Yapman gereken sadece tekrar edip birkaç soru çözmek.

Lise için TEOG sınav sistemi varken harbiden daha sıkıntılıydı grip gibi bir hastalık veya demoralize ile girsen sınava tamam hakkın gitti. Bence LGS TEOG'a göre bir tık daha zor ama tek bir sistem yerine aslında 2 sistem ile yerleştirilmek iyi olabiliyor. Tabii bana kalırsa sınavsız mahalli sistemini güncellemeleri gerekiyor bir hata var o sistemde. Zaten ilk çıktığınla alakası yok o sistemin, ilk çıktığında devamsızlıkta bir faktördü sonra bir ara kapsama alanı problem oldu sonra da biraz gevşettiler ama hala düzenlemeleri gereken şeyler var bence.

Son düzenleme:
Bu arada herkes lisesini özlemiş ya 🙃. İşin kötü tarafı bende lise ve ilkokul yani çocukluğumu komple özledim ama ortaokul dışında bu özlemin.

Selam Technopat, okullar 11 Eylül'de açılacak. Tatil nasıldı? Gitmek istiyor musunuz?

Şahsen benim tatilim geçirdiğim en kötü 2. tatildi. 1 ay çalıştım, 1 ay köydeydim, 1 ayda öyle sıradan evde geçti. Ve açıkçası gitmek istiyorla istemiyor arasındayım. Gitmek istememin nedeni evde çok sıkılıyorum her gün aynı geçiyor ama açılmasını istemememin sebebi ise her haftanın 5 günü sabah 6.40'da uyanacak olmam.

Çko iyi geçti.

Geri
Yukarı