Okulların başlamasından çok korkuyorum

Makaleler
4
Selam arkadaşlar. Şimdi bana neden diye soracaksınız haklısınız. Şöyle diyeyim birkaç sebep yüzünden çok dalga geçiliyor benimle. Aşırı utangaç oldum ve çok kötü hissetmeye başladım. 9. Sınıftan beri okula her gün korkuyla gidiyorum, parmak kaldırmadan tahtaya kaldırmalar, bilmediğim sorunun bana sorulması, sırayla soru cevaplamak beden dersinde takla atmak veya sırayla şut çekmek vb. kişisel ama herkesin içinde gerçekleştirilen aktiviteler. Bunlar bana çok stres veriyor. Bir ara öyle streslendim ki başım dönüyordu. Kısacası Online eğitim devam eder mi? Bu streslerimi nasıl yenebilirim? İlaç kullanmalı mıyım? Sanırım OKB dedikleri Psikolojik rahatsızlığa sahibim.(Belirtilerine baktım ve 3-4 senedir aynısı yaşanıyor ama olmayadabilirim bilmiyorum.) Bir de alttan derslerim var 3 tane (Matematik, fizik, kimya) bunları verememekten aşırı korkuyorum rüyalarımı bile olumsuz etkiliyor. 12.sınıfım. Artık iyi hiçbir şey hissedemiyorum dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Şimdi bana neden diye soracaksınız haklısınız. Şöyle diyeyim birkaç sebep yüzünden çok dalga geçiliyor benimle. Aşırı utangaç oldum ve çok kötü hissetmeye başladım. 9. sınıftan beri okula her gün korkuyla gidiyorum, parmak kaldırmadan tahtaya kaldırmalar, bilmediğim sorunun bana sorulması, sırayla soru cevaplamak beden dersinde takla atmak veya sırayla şut çekmek vb. kişisel ama herkesin içinde gerçekleştirilen aktiviteler. Bunlar bana çok stres veriyor. Bir ara öyle streslendim ki başım dönüyordu. Kısacası Online eğitim devam eder mi? Bu streslerimi nasıl yenebilirim? İlaç kullanmalı mıyım? Sanırım okb dedikleri psikolojik rahatsızlığa sahibim.(belirtilerine baktım ve 3-4 senedir aynısı yaşanıyor ama olmayadabilirim bilmiyorum.) Bir de alttan derslerim var 3 tane (matematik, fizik, kimya) bunları verememekten aşırı korkuyorum rüyalarımı bile olumsuz etkiliyor. 12.sınıfım. Artık iyi hiçbir şey hissedemiyorum dostlar.

O birkaç sebep ne?

@hergeceaglıyorum sizinle dalga geçiliyorsa veya uğraşanlar varsa tek çözümü nakil aldırmaktır. Öğretmeniniz tahtaya kaldırdığı için neden utanıyorsunuz orasını anlamadım. Tabii bazı insanlar daha çekingendir sınıfın önünde konuşmak vs gerebilir ama çok kasmayın. Onlar da sizin gibi insanlar.

Müdüre, ailene falan söyleyebilirsin uzaktan eğitim devam etmezse. Yoksa kaçarı yok.

Halk egitim merkezine git ve açıkögretime geç. Açıkögretime geçmen evden tek başına ders çalışmana olanak sağlar her sene 300bin 12.sınıf ögrencisi açıkögretimden üniversite sınavına hazırlanıyor. Hem bir bahanen olmuş olur. Hemen açıkögretime geçebiliyorsun dönemini kaçırma hallet 1-2 hafta içinde.

Selam arkadaşlar. Şimdi bana neden diye soracaksınız haklısınız. Şöyle diyeyim birkaç sebep yüzünden çok dalga geçiliyor benimle. Aşırı utangaç oldum ve çok kötü hissetmeye başladım. 9. Sınıftan beri okula her gün korkuyla gidiyorum, parmak kaldırmadan tahtaya kaldırmalar, bilmediğim sorunun bana sorulması, sırayla soru cevaplamak beden dersinde takla atmak veya sırayla şut çekmek vb. kişisel ama herkesin içinde gerçekleştirilen aktiviteler. Bunlar bana çok stres veriyor. Bir ara öyle streslendim ki başım dönüyordu. Kısacası Online eğitim devam eder mi? Bu streslerimi nasıl yenebilirim? İlaç kullanmalı mıyım? Sanırım OKB dedikleri Psikolojik rahatsızlığa sahibim.(Belirtilerine baktım ve 3-4 senedir aynısı yaşanıyor ama olmayadabilirim bilmiyorum.) Bir de alttan derslerim var 3 tane (Matematik, fizik, kimya) bunları verememekten aşırı korkuyorum rüyalarımı bile olumsuz etkiliyor. 12.sınıfım. Artık iyi hiçbir şey hissedemiyorum dostlar.
Psikolojik destek alman lazım. Troll arkadaşlar şaka sanabilir ama gerçekten bir profesyonel ile görüşmen gerek. Forumda onun bunun direktifine bakılacak şeyler değil bunlar.

O stres sana kafayı yedirtmiş olabilir. Bazen bir sorunun çözümü, hastalık zannedilen birçok sorunun bir anda düzelmesini sağlar. Dalga geçilen sebepleri listelersen daha iyi cevaplayabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı