Okulların yüzdelik dilimleri düşer mi yoksa artar mı?

Son düzenleme:
Sırf birilerine sormak için buraya kadar geldim. 5.47 yüzdelik dilim ile geçen sene 3.08 ile kapatan fen lisesine giremem değil mi? Birkaç kişi olmayabilir dedi ama hocalar hala yaz tercihlere diyor bana? Lütfen cevap verin de kararımı vereyim.

Kanka o tarz yüzdelik dilimlerde pek oynama olmaz bence giremezsin hangi ilde yaşıyorsun ve okulun kontenjanı geçen seneye göre nasıl değişti?

Eğitim anlamında özel okulları değerlendirebilirsiniz.

Hocam yani istediğim okula gidemeyeceğimi mi düşünüyorsunuz?

@raydemir69

Gidemezsiniz. Bu sene daha da az bir dilimle, belki 3, 2.5 ile alacak.

Merhaba hocam benim genel yüzdelik dilimim 6.94; il yüzdelik dilimim ise 6.77 çıktı. Ve tercihimi yaşadığım ilde yapacağım istediğim okulun taban yüzdelik dilimi 4.51 kontenjanlarda açıklandı biliyorsunuz ki değişmedi hocam kontenjan geçen sene ile aynı (204 kişi) İstanbul'da yaşıyorum hocam sizce bu okula gider miyim? Hocam son olarak bütün detayları yazdım ve bir arkadaşım bana şunu dedi

Ben burada yani geçen sene 4.51 yüzdelik ile alan okula yüzde 40 ihtimalle gidebilirmişim ülke genelinde okulların kontenjanları yaklaşık 20 bin artmış ama ben araştırdığımda çoğu meslek lisesinde ve imam hatip liselerinde kontenjan artışı ve ayrıca kontenjanı azalan okullar da var siz ne düşünüyorsunuz hocam güncel fikriniz olarak?

Hocam yani istediğim okula gidemeyeceğimi mi düşünüyorsunuz?

@raydemir69

Merhaba hocam benim genel yüzdelik dilimim 6.94; il yüzdelik dilimim ise 6.77 çıktı. Ve tercihimi yaşadığım ilde yapacağım istediğim okulun taban yüzdelik dilimi 4.51 kontenjanlarda açıklandı biliyorsunuz ki değişmedi hocam kontenjan geçen sene ile aynı (204 kişi) İstanbul'da yaşıyorum hocam sizce bu okula gider miyim? Hocam son olarak bütün detayları yazdım ve bir arkadaşım bana şunu dedi

Ben burada yani geçen sene 4.51 yüzdelik ile alan okula yüzde 40 ihtimalle gidebilirmişim ülke genelinde okulların kontenjanları yaklaşık 20 bin artmış ama ben araştırdığımda çoğu meslek lisesinde ve imam hatip liselerinde kontenjan artışı ve ayrıca kontenjanı azalan okullar da var siz ne düşünüyorsunuz hocam güncel fikriniz olarak?
@erme

Son düzenleme:
Evet bana öyle geliyor ama kahin değilim. 10 tane yapılabiliyor. Yazın, çıkarsa şansınıza.

Hocam istediğim okulun son 4 yılın yani LGS'nin olduğu bütün senelerin yüzdelik dilimini de yazıyorum onu da inceleyebilir misiniz?

2021 4.51
2020 3.81
2019 3.53
2018 3.87

Yükselmekle düşmek kavramlarında bir bug var. :D Sayı değeri olarak yüksek olan dilim, başarı değeri olarak düşük oluyor. Örneğin %5'e giren birinin %9'a girenden daha yüksek yapması gibi. Genel olarak yüzdelik dilimler (sayı değeri olarak) arttı. Benim puanım 425, yüzdeliğim %5,9. Geçen yıl aynı puan %3 küsure denk gelmiş. Burada geçen seneye göre bu yıl birçok kişinin daha iyi yapması etkili. Yani esas etken puan değil, yüzdelik dilim yani sıralama. Okulların yüzdelik dilimlerinin değişeceğini sanmıyorum. Aşağı yukarı oynar yine az bir şey.

Benim girdiğim senede de 412 puanla 1,62 ye girebiliyordunuz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı