Okulların yüzdelik dilimleri düşer mi yoksa artar mı?

Ama 2018deki başarı oranı 2021den düşük olmasına rağmen 2021de yüzdelikler daha düşük
Benim kıyasladığım iki senede öğrenci sayısı yakın. Senin kıyasladığın iki senede öğrenci farkı 200 bin.
Bu sene ile geçen sene yakınlar birbirine.

Hocam okulların yüzdelikleri de kesin olarak azalacak değil mi 4.5 ile alıyorsa 4 ile alacak mesela
Ben de onu demek istedim. Sadece kelimeyi farklı anlamda kullandım.

Benim kıyasladığım iki senede öğrenci sayısı yakın. Senin kıyasladığın iki senede öğrenci farkı 200 bin.
Bu sene ile geçen sene yakınlar birbirine.

Ben de onu demek istedim. Sadece kelimeyi farklı anlamda kullandım.
İnternette 2021 1 milyon 38bin
2018 971000 gözüküyor sayı farkı az ama yüzdelik farkı uçurum

Neden düşecek ki aynı kalması gerekmez mi? Benim okulda kontenjan artıyor yüzdelik dilim sizin dediğiniz gibi düşmesi saçma değil mi? Aynı kalması daha mantıklı bence
Puan olarak dediğiniz gibi örneğin 400 ile alan 420yle alabilir o zaten yükselecek ama yüzdelikler neden yükselecek?
Benim genel yüzdelik dilimim 6.94; il yüzdelik dilimim ise 6.77 çıktı. Ve tercihimi yaşadığım ilde yapacağım istediğim okulun taban yüzdelik dilimi 4.51 kontenjanlarda açıklandı biliyorsunuz ki değişmedi hocam kontenjan geçen sene ile aynı (204 kişi) İstanbul'da yaşıyorum hocam sizce bu okula gider miyim?

Benim genel yüzdelik dilimim 6.94; il yüzdelik dilimim ise 6.77 çıktı. Ve tercihimi yaşadığım ilde yapacağım istediğim okulun taban yüzdelik dilimi 4.51 kontenjanlarda açıklandı biliyorsunuz ki değişmedi hocam kontenjan geçen sene ile aynı (204 kişi) İstanbul'da yaşıyorum hocam sizce bu okula gider miyim?
Zor ama yaz şansını denemiş olursun

Zor ama yaz şansını denemiş olursun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba sizce bu hocanın 2022 okulların yüzdelik dilimlerini tahmin etme açısından yaptığı şey mantıklı mı?

Peki hocam benim istediğim okul %5, 37 ile almış benim yuzdeligim 6,03 bir ihtimal girebilir miyim oraya.
Bir tık zor

Düşer. Bu sene sınav daha kolaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı