Okulu bırakıp e-ticaret yapmak

1000 kişiden biri olabileceğinize inanıyorsan dene. Ama bu işler boş işler. Ana gelir kaynağı olarak yapılamaz. İşini eline alırsın ek gelir olarak yaparsın.

1000 kişiden biri olabileceğinize inanıyorsan dene. Ama bu işler boş işler. Ana gelir kaynağı olarak yapılamaz. İşini eline alırsın ek gelir olarak yaparsın.

Sen o ek gelir dediğin şeyi kazanmaya başladıktan sonra ana işini nasıl bıraktığını görürsün. Ticaret iyi kazandırır. Büyük paralarla çalışırsın veya küçük paralarla çalışırsın. Başka mesele.
Ama boş iş kesinlikle değil.

Son düzenleme:
1693993808963.jpeg

Sen o ek gelir dediğin şeyi kazanmaya başladıktan sonra ana işini nasıl bıraktığını görürsün. Ticaret iyi kazandırır. Büyük paralarla çalışırsın veya küçük paralarla çalışırsın. Başka mesele.
Ama boş iş kesinlikle değil.
Tamam para kazanmaya başlarsa işi büyütür. Benim demek istediğim mesela sen şu an tüm sermayenle ticarete atılırsan muhtemelen bir şey kazanmaz üstüne zarar edersin. 1000 kişiden biri olanların gazına gelip denenmemesi gerek böyle şeylerin. Eğitimini al, garantin olsun, sonra ne yaparsan yap.

Çok fazla Reels izlemişsin dostum. İmkansız değil ama acayip sermaye gerektiriyor.

Ya aga öyle Reels'dan falan görüp yazmadım yaklaşık 2 sene önce dediğim gibi bir tane akrabamdan öğrenmiştim sonra da ilgimi çekti araştırdım. Sermaye ise birikimimle beraber 900-1000 dolar var bunun da başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Eğer sonrasında YKS için kasmayacaksan liseyi havada karada bitirirsin. Okulu bırakmanın anlamı yok. E-ticarete başlaman için okulu bırakman gerekmiyor. Bir sürü hata yapacaksın. Kazandırmayan işler için boşa kürek çekeceksin. Liseden mezun olduktan sonra da hala devam etmeye kararlıysan bunlardan ders çıkarmış bir şekilde devam edersin.
hocam okulu bırakmayı daha çok odaklanmak için dedim günümün yarısı okulda geçiyor saat 7 de evden çıkıyorum 4:30 da evde oluyorum

Ya aga öyle Reels'dan falan görüp yazmadım yaklaşık 2 sene önce dediğim gibi bir tane akrabamdan öğrenmiştim sonra da ilgimi çekti araştırdım. Sermaye ise birikimimle beraber 900-1000 dolar var bunun da başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyorum.

hocam okulu bırakmayı daha çok odaklanmak için dedim günümün yarısı okulda geçiyor saat 7 de evden çıkıyorum 4:30 da evde oluyorum

Telefon kullanmak yasak mı okulunda? Nasıl bir okuldasın bilmiyorum ama varsa yanında laptopunu falan da götürebilirsin. Teneffüsler, öğle arası. boş dersler. Değerlendirebilirsin.

Hocam okulu bırakmayı daha çok odaklanmak için dedim günümün yarısı okulda geçiyor saat 7 de evden çıkıyorum 4:30 da evde oluyorum.

Yanlışsınız. Kısa sürede aklınızı başınıza toplayıp iyi bir üniversite olmasa da düzgün bir yere gitmelisiniz.

Baraj kalktı artık herkes okuyor. Elinize belge alın ve o şekilde işsiz olun daha iyi. Çalışmaya hepimiz üşeniyoruz fakat düşündüğün kadar günde 8 saat çalışma tarzı şeyler zorunlu değil.

Az çok bakarak birkaç konuya hakim olarak kolayca üniversite kazanabilir oradan sağda solda düzgün bir şirkette belki bir arkadaş dost akrabanın yanında iş bulabilirsin.

Ticarete atılıcam deyip okumazsan tamamen boş okumamış işsiz olursun ömrün boyu çekersin emekli olamazsın vs vs.

Tavsiyem kötü üniversite olsa da okuman ya da meslek lisesine git elinde bir belgen olsun.

Ticaret ile kazanacağın para soğuk para olur akar gider düzgün sermayen yoksa geçimini kolay kolay sağlayamazsın. Ama bu demek değil ki ticarete atılma. Atılabilirsin fakat tamamen oraya yönelmen hata olur hep bir yedek planın hatta mümkünse 2-3 adet yedek planın olsun.

Geri
Yukarı