Okulu bırakıp sanayiye başlamak

Leş gibi bir plan gerçekten. Askere gidene kadar bi iş yaptıktan sonra o işi hayatın boyunca yapman gerekir zaten. En verimli vakitlerini orada geçireceksin. Sonrasında kafan başka şeylere istesen de basmaz zaten.

Usta olunur ama askere gidene kadar değil. Haricen zaten usta olursan en iyi okulludan da çok kazanacaksın.

Hocam, liseden sonra 3 yıl boyunca sanayide çalıştım. Babamın sanayide işi olduğundan dolayı bir çok kişiden daha şanslıyım. Sanayide eğer işini iyi öğrenirsen yüksek miktarlar kazanabilirsin. Ama en azından 2 senelik bir üniversite bitirirsen senin için daha iyi olur. Belki üniversitede öğrenebileceğin bazı şeyler sayesinde bir çok sanayi ustasından daha iyi işler yapabilir ve kendini ön plana çıkarabilirsin.

Uşak'ta değilim artık ama kar yağmasa bile yağmış gibi soğuk olabiliyor genelde.

Teşekkürler. Konu dışı kusura bakmayın ama. Ayrıca tavsiyem gitmemeniz okumanız en kötü diploma olarak almanız. Zaten tecrübeniz varsa hem okuyup hem çalışabileceğiniz işler de var. Hem okuyup hem çalışıyorum şu an. İş hakkında tecrübeniz var illa yok içimden gelmiyor diyorsanız farklı bir işle başlayın. Örneğin siz torna yapmakta tecrübeniz var. Gidin elektrikçiden iş öğrenin yahut motorcu vb. demek istediğimi siz anlamışsınızdır.

Cidden başarılıysan tecrübe yaparak başlayabilirsin şu an bir sıva ustası bile 60 bin TL aylık geliri var.

Tecrübem var canım çekirdek büyüme benim varsa yoksa babamdan öğrendim tamir ve tırcılık işini.

Sanayi sanıldığı kadar iyi bir yer değil alacağın para da asgari ücreti ne bulur ne bulmaz imkan varsa okul konusunda gidebildiğin yere kadar git baktın olmuyor duruma göre tekrar hareket edersin.

Gide bildiğim kadar ilerlerdim lise 1 de tıkandım ben.

Usta olana kadar maaş beklentin olmasın " iş öğreniyon ne maaşı aw " diyecekler.

Pppp doğru.

Okulu bırakıp sanayiye başlasam mantıklı mı tecrübemde var, babamda 6. sınıf terk edip küçük yaşta sanayiye verilip askere gittiği zamanda bıraktı.
Bende başlasam askere gideceğim zamana kadar çalışsam iyi mi olur kötü mü? Ve ne kadar maaş verirler?

Baban şu anda nasıl bir durumda? Zengin misiniz?

Geri
Yukarı