Okulu bırakmalı mıyım?

Meslek lisesinde okuyorum ama bize ileride işime yarayacagi şeyleri anlattıklarını sanmıyorum yani bize anlatmiyolar priz takmak vb...

Kaçıncı sınıfsınız? Ayrıca meslek liselerine yönelebilirsiniz ancak okulu tamamen bırakmanın iyi bir tercih olmayacağını bilin küçümsemiyorum ama market kasiyeri bile olamazsınız.

Meslek lisesine geçebilir veya "mesleki eğitim" ya da diğer adıyla "çıraklık lisesine" geçebilirsin. En azından sevdiğin işi yaparsın üstüne de para alırsın. İleride de meslek şansın daha yüksek olur. Ben Anadolu'da okuyorum ama keşke meslek lisesine gitseymişim diyorum bazen.
Gitmek istediğin yer güzel bir meslek lisesi değilse çıkışta bıçaklanma riski göze alınmaz hocam.

Kesin düşünüyorsanız mesleğe geçip çıraklığa gidin şu an 9'um Anadolu'ya gidiyorum bilerek, mesleğin ortamı çok kötü diye 10. sınıfta mesleğe geçip çıraklığa gideceğim okul zaten 1 gün.

Okumazsan elektrik işi yaparken çatalını göstererek yaparsın.
Okursan ve işinde iyiysen elektrik işini yaparken altında çalışan elemanların olur.
Tarafını seç.

Meslek lisesinde okuyorum ama bize ileride işime yarayacagi şeyleri anlattıklarını sanmıyorum yani bize anlatmiyolar priz takmak vb...
Nasıl anlatmıyorlar?

9'da elektrik tesisatları ve elektronik devreleri, 10'da pnömatik, elektropnömatik ve elektrik motorlarını göreceksin. 11'i bilmiyorum.

Gitmek istediğin yer güzel bir meslek lisesi değilse çıkışta bıçaklanma riski göze alınmaz hocam.

Bu düşüncede haklı olabilirsiniz, hiç gitmediğim için bilmiyorum. Mesleki eğitim denilen çıraklık lisesine haftada 1 kere gidiyorsunuz, kalan günler (pazar hariç) iş yerinde çalışıyorsunuz. O yüzden okuldan daha mantıklı olabilir belki. Asgari ücretin 3'te 1'ini alıyor öğrenci maaş olarak. Zamanında çok heveslendim geçmeye araştırdım falan ama hep kararsızlıktan erteledim. Artık istesem de geçemem :D

Geri
Yukarı