Okulumu değiştirmeli miyim?

Abi sana şöyle söyleyeyim, okulda herkes öyle. Bizim sınıf zaten Full öyle. Bende de sosyal anksiyete tarzı bir şey var herkesle konuşamıyorum utanıyorum, başka sınıfdakilerle konuşamıyorum herkes gruplaşmış tanıyor birbirini. Okulda yalnızım. Hep sırada oturuyorum. Arada 2-3 kişiyle takılıyorum ama çok sarmıyor. Sizce havacılık lisesi işe yarar mı?

İmkânın varsa git zaten pilot olmak istiyormuşsun.

Abi sana şöyle söyleyeyim, okulda herkes öyle. Bizim sınıf zaten full öyle. Bendede sosyal anksiyete tarzı bişey var herkesle konuşamıyorum utanıyorum, başka sınıfdakilerle konuşamıyorum herkes gruplaşmış tanıyor birbirini. Okulda yanlızım. Hep sırada oturuyorum. Arada 2-3 kişiyle takılıyorum ama çok sarmıyor. Sizce havacılık lisesi işe yararmı?

Ayrıca benim obp 81 idi okulun obpsi 2022 de 82 idi. Bu yıl yanlışlıkla 56 obp li öğrenci aldılar. Bu yüzden 9 ların çoğu 50 60 obplerde geziyor.
Hiç kimse katılmayacak bu konuda bana ama yanlızlığa alışmaya çalış. Psikoloğa falan gitmeyeceksen nereye gidersen git sosyal anksiyeten geçmeyecek. Ben de ortaokulda puff muhabbetlerinden falan sosyalleşemediğimi liseye geçince kurtulacağımı düşünüyordum şu an %4'lük okuldayım ve yine kimseyle konuşamıyorum tek başıma oturuyorum herkes gruplaştı kendi arasında, özellikle karşı cinsle konuşacaksam kesinlikle kelime çıkartamıyorum ağzımdan, o yüzden alıştım artık, evde zaman geçiriyorum ya oyun oynuyorum ya kitap okuyorum ya ders çalışıyorum bütün zamanımda.

Hiç kimse katılmayacak bu konuda bana ama yanlızlığa alışmaya çalış. Psikoloğa falan gitmeyeceksen nereye gidersen git sosyal anksiyeten geçmeyecek. Ben de ortaokulda puff muhabbetlerinden falan sosyalleşemediğimi liseye geçince kurtulacağımı düşünüyordum şu an %4'lük okuldayım ve yine kimseyle konuşamıyorum tek başıma oturuyorum herkes gruplaştı kendi arasında, özellikle karşı cinsle konuşacaksam kesinlikle kelime çıkartamıyorum ağzımdan, o yüzden alıştım artık, evde zaman geçiriyorum ya oyun oynuyorum ya kitap okuyorum ya ders çalışıyorum bütün zamanımda.

Her şerde bir hayır vardır yani.

Arkadaşlar selam. Şu an bir Anadolu lisesinde okuyorum. Beşiktaş'da yaşıyorum. Fakat ortamı sevemedim bir türlü. Eti puflar falan (anlarsınız) bana göre hiç değil. Pilot olmak istiyorum. Özel bir havacılık lisesine geçmeli miyim? Ortama belki ayak uydurabilirim. LGS puanım düşük geldiği için özel bir lise olursa iyi olur. Öneriniz var mı?

Kardeşim bu puff olayından kurtulma şansın sıfır. Bende geçen yıl bir dönem kullandım ancak öyle dediğiniz gibi havalı olmak için falan fistan değil. Normal evde kendi halimde tadını sevdiğim için kullanıyordum. Eğer pilot olmak istiyorsan peşini bırakma direkt git özel liseye. Ama şu da var bende şu an özel bir lisedeyim ancak ortam tas kafa 45kg zarganalarla dolu. Bu tarz tipler yanında kendi koyun sürüleri ile dolaştıkları için kendilerini bir şey sanarlar sana artislenmeye çalışırlar ama onlara karşılık verirsen patlak balon gibi sönerler. Ama ses çıkarmazsan işte o an bitiş anındır tüm sene üstüne gelirler. Bunlar çerez kısımdı. Ve ileride pilot ya da başka bir meslek yapmak istiyorsan Psikologa falan gitsen bile verilirse bir ilaç onu kullanmanı tavsiye etmem. Çünkü ileride karşına çıkıp senin o işi yapmanı engelleyebilir. Bir yakınım tüm mülakatları falan geçtiği halde asker olacakken ilk okulda dikkat dalgınlık gibi şeyler yaşadığı için 1 kez bir ilaç alıyor ve o 1 kez aldığı ilaç yüzünden askerliği yandı. Aynı durum belki pilotluğu da etkileyebilir belki diye anlatıyorum aklında bulunsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı