Okulun ilk günü nasıl geçti?

Tüm gün motivasyon konuşmaları yapıldı.
Yapılan motivasyon konuşması ektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Okulun ilk günü nasıl geçti? Benimki açıkçası sıkıcıydı, hiç özlememişim okulu. Sürekli herkes birbirine hava atma peşinde, çok sevdiğim arkadaşlarım bile değişmiş. Bir de herkesin aklından düşmeyen şu boy meselesi. Çocuğun biri benimle aynı sınıfta yani 8. sınıf ama boyu 1.50 çocukla dalga geçtiler ve çocuk da bundan şikayetçiydi galiba çünkü direkt ağladı. Açıkçası rahatsız oldum. Benim boyumu da soranlar olur belki, 161. neyse yani kısacası o okuldaki gereksiz muhabbetleri hiç özlememişim. Ve bu boy meselesi sadece bunlardan biri örnek verdim. Sizinki nasıl geçti?

Sınıfımız 42 kişiydi. Sadece bunu diyorum.9. sınıfım.

İyi gibi, aynı zamanda da kötü gibi. İyi yanları:
  • Artık sabah 6'da kalkıyorum, yani en azından bir uyku düzenim oluştu.
  • Tüm gün pineklediğim için kilo alıyordum, bir aktivite oldu. Okul kapandıktan sonraki 1 sene içinde 8 kilo aldım.
  • Arkadaş ortamı geri döndü.
  • Ev ve aile ortamından kaçmak.

Kötü yanları:

• Tonla meslek dersi var ve sıkılıyorum.
  • Kendini çok şey sanıp sıfır bir izleyen elemanlarla aynı ortamda bulunmak zorunda kalıyorum, aynı şey sınıf 20 erkek 5 kız diye kendini kraliçe sanan kızlar için de geçerli.
  • Saçlarım uzun diye yönetimden laf yemek. Bu birkaç ayda bir oluyor fakat pek takmıyorum artık.
  • Okul çok uzakta, minibüs durağına gitmek için meydana yürüyorum, indikten sonra bir süre de okula yürüyorum. Ayaklarım gün sonunda ağrımaya başlıyor, bundan nefret ediyorum.

Kısacası bence kötü yanları aşırı çekilmez değil, yani iyi oldu diyebilirim.

Çok sıkıcıydı müdür 1 saat konuşma yaptı. Hocalar her sene söylediği şeyleri tekrar tekrar söylediler. Gürültülüydü. Mesafe yoktu. Sabah 6'da kalktığım için çok uykum vardı.

Sabah 8'den 4'e kadar okulum vardı. İlk dersler sıkıcı olsa da daha okulun ilk gününden son 2 dersi işlemediğimiz için voleybol, basketbol oynayarak eğlendik. Sınıftaki en kısa kişi olmaya adayken yaz tatilinde bir anda uzamışım, hemen hemen herkesten daha uzundum ve bu beni biraz mutlu etti :D

Bir de şu çok dikkatimi çekti, "okullar açılsın" vs. diyen birçok arkadaşım okulda "tekrar kapatırlar inşallah" diyordu :D

Okulum başlamadı ama berbat geçeceği kesin. 0 Almanca bilgim var, 1 sene hazırlık okumak zorundayım. Sadece Almanca öğrenmek zorundayım. Böylece yaşıtlarımdan geri kalmış olacağım. Hayatımdan da ekstra olarak 1 sene gitmiş olacak.

Bizim okulda öyle şeyler yok 3-4 arkadaşız oyunlar falan oynadık öyle yani benimkisi güzel geçti.
1630935695628.png

40 yaşında okula gidiyorsunuz. Sizdeki eğitim aşkı herkeste olsa keşke.

Geri
Yukarı