Okumak istememek

Eskipcmahrumu

Picopat
Daha önce konu açmıştım, LGS'de fen lisesini kazanmam hakkında fakat o kadar şeye rağmen aptal ben daha yeni nesil matematik bile çözemiyorum. Sinirden kitabı parçaladım attım, evden çıktım bir parkta oturuyorum. Babam fen lisesini kazanırsam ekstradan Xbox alacağını söylemişti, öğretmenlerin hepsi beni övmüş, benden umutlularmış ama umurumda değil. Yarın okula gitmeyeceğim.
Okumak istemiyorum okusam bile nereye gideceğim umurumda değil. Ne yapmalıyım, ne gibi yollara yönelmemi önerirsiniz?

Çok ilerisini düşünme bak baban sana ödül sözüde vermiş. Kısa vadeli düşün meslek için okumak cazip gelmiyorsa Xbox için çalış. Olurda kazanabilirsen feni zaten oradaki tempo ile uzun vadeli düşünmeye başlarsın.

Yeni nesil soru çözme işi zekaya göre değil çok pratik yapmaya dayalı. Çözemediğin yerde videolu anlatımlardan dinle. Zaten çözdükçe daha da hızlı çözebildiğini fark edeceksin. Arkada kısık sesle bir müzik aç sıkılmadan soruları çözmeye çalış. Bir soruya istersen 30 dakika uğraş öyle videolu anlatım izle. Kimse o soruları çözmeye başladığında 1 dakikada çözmemiştir. Buna emin olabilirsin.

Ne olursa olsun, en azından liseni bitirmeye çalış, über notlarla müthiş bir öğrenci olmana gerek yok, sınıfta kalmadan okulunu bitir yeterli. Gir herhangi bir liseye oku, hayatta kalman bile yeterli.

Sana kendimden örnek vereyim, ben lisede imkansızı başarıp 9. sınıfta sınıf tekrarı yaptım, hem de notlarla, devamsızlıkla değil. Bunun sebebi benim okumayı sevmememdi, o zamanlarda ben Web sitesi tasarımları kodlayıp satıyordum, Flash Belleklere, cdlere oyun yükleyip satardım, makaleler çevirip yazardım ve yetişkin birinin kazandığı paranın iki katını kazanırdım, hem de daha liseli bir ergenken bunları yapardım, bu yaptığım şey bana okul okumanın gereksiz olduğunu düşündürdü ve sınavları sallayıp derslerde uyurdum.

Ama öyle olmuyor, lise askerlik gibidir, yaşamalısın, hayatının en rahat günlerini geçireceksin eğer normal bir lisede olursan, üstelik 2023'de lise mezunu olmayan insanlara insan muamelesi bile yapılmıyor.

Gir herhangi bir liseye, kendini üniversite sınavına hazırla veya hazırlama, nasıl bir kariyer yapmak istiyorsan kendini o yönde geliştir.

Yeni nesil soru çözme işi zekaya göre değil çok pratik yapmaya dayalı. Çözemediğin yerde videolu anlatımlardan dinle. Zaten çözdükçe daha da hızlı çözebildiğini fark edeceksin. Arkada kısık sesle bir müzik aç sıkılmadan soruları çözmeye çalış. Bir soruya istersen 30 dakika uğraş öyle videolu anlatım izle. Kimse o soruları çözmeye başladığında 1 dakikada çözmemiştir. Buna emin olabilirsin.

Haklısınız. Fakat özel ders almama rağmen, 3 gün önce gördüğüm konuyu komple unutuyorum. Vallahi umurumda değil hiçbir şey. Gerekirse açlıktan ölürüm bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı