Okumak vs çalışmak

Landeon

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıf öğrencisiyim dil bölümüne gitmeyi düşünüyorum sayısalım o kadar iyi değil maalesef ve babam sanayide çalış bence diyor. Çok kararsız kaldım. Arabanın sorunu için gittim 1dk sürmedi işi 50TL aldı dedi. Tabii ki sanayinin de kirli bölümleri var. Elektrikli arabacı gibi bir yerde çalışan biri iyi para kazanıyor mudur sizce? Birkaç kişiye sordum sanayide okul okumaktan daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
10. sınıf öğrencisiyim dil bölümüne gitmeyi düşünüyorum sayısalım o kadar iyi değil maalesef ve babam sanayide çalış bence diyor. Çok kararsız kaldım. Arabanın sorunu için gittim 1dk sürmedi işi 50TL aldı dedi. Tabii ki sanayinin de kirli bölümleri var. Elektrikli arabacı gibi bir yerde çalışan biri iyi para kazanıyor mudur sizce? Birkaç kişiye sordum sanayide okul okumaktan daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Bence çalış. Okulda hep aynı bilgileri öğretip duruyorlar. Hem de o bilgiler gerçek hayattada kullanmıyoruz.

Baban senin geleceğini düşünmüyor, sadece şu anki halini düşünüyor. Bence okumaya devam etmelisin, etmezsen ileride kafana vurup durursun keşke okusaydım diye, dayım 30-35 yaşlarında yeniden okumak istiyor şuan fakat işte çalıştığı için okuyamıyor hatta bu sene üniversite geçiş sınavına girdi başaramadı çalışacak zamanı yok diye.

Baban senin geleceğini düşünmüyor, sadece şu anki halini düşünüyor. Bence okumaya devam etmelisin, etmezsen ileride kafana vurup durursun keşke okusaydım diye, dayım 30-35 yaşlarında yeniden okumak istiyor şu an fakat işte çalıştığı için okuyamıyor hatta bu sene üniversite geçiş sınavına girdi başaramadı çalışacak zamanı yok diye.

Hem okuyup hem de çalışabilir.

Tabii ki okumaya devam etmelisin. Sonuna kadar dene. Sayısalım kötü, yapamıyorum diyerek geçiştirme. Üniversite sınavından istediğin bölümü tutturamazsan o zaman çalışmayı düşün.

Geri
Yukarı