Okyanusta açılan insanlar neden çabuk delirir?

• Konuyu başlatan sasi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 962

sasi

Hectopat
Sorum başlıktaki gibi sebebsizce okyanusta açılan gezen insanlar neden delirmeye başlar genel olarak duydum bu ifadeyi başkalarından sadece su görüyorlar gibi saçma sapan cevaplar vermeyin bilen birileri yazarsa güzel olur.

Sanki başka bir şeyler var bence çünkü tamam insan sıkılır sadece kçük bir gemide ama neden kendini kaybetsin sonuç olarak boğulmuyor ki ne rahatsız ediyor?

Okyanuslar sandığımızdan çok daha büyük yerler. Günlerce hiçbir yapı, insan görmüyorlar. Yeri gelince dalgalarla boğuşuyosun. Şurada 1 hafta evimden çıkmasam delirecek kıvama geliyorum. Onları gayet iyi anlıyorum.

Bir kaç gemi teknisyeni arkadaşım bu işin en fazla 5-6 yıl yapılabileceğini söylemişlerdi. Nedenini sorduğumda yalnızlık, alışkanlıklara özlem, yakınlarını özleme, okyanusun ortasında herhangi bir kazanın veya bir bozulmanın ölümlerine neden olacağı ve denizin genel kasvetli havasını söylemişlerdi. Bir de dalgalara alışana kadar hiç uyuyamıyorlarmış bu da baya psikolojik etkileri olan bir şey uyku insan için çok önemli.

Birkaç gemi teknisyeni arkadaşım bu işin en fazla 5-6 yıl yapılabileceğini söylemişlerdi. Nedenini sorduğumda yalnızlık, alışkanlıklara özlem, yakınlarını özleme, okyanusun ortasında herhangi bir kazanın veya bir bozulmanın ölümlerine neden olacağı ve denizin genel kasvetli havasını söylemişlerdi. Bir de dalgalara alışana kadar hiç uyuyamıyorlarmış bu da bayağı psikolojik etkileri olan bir şey uyku insan için çok önemli.

Evet bana da söyleyenler oldu bende merak etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı