Olası depremler için acil çanta hazırlama

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Olası bir deprem için acil çanta hazırlıyorum. Çanta için kaliteli değil ama iş görecek eşyalar arıyorum. Bana pilli radyo, fener ve lazım olacak ürünler önerir misiniz? Yiyecek dışında.

2-3 saat önce Tekirdağ'da deprem oldu. Deprem tarafından sandalyemin 3 tekeri ve benim bir yerlerim kırıldı. :D Ben hemen hazırladım. Düdük, ilk yardım seti, fener, 12'li pil ve katlanabilir çadır aldım. Ekstra konserve de alabilirsiniz.

Bütçe belirtmemişsiniz ama lazım olabilecek şeyler hakkında bilgi edinmek için videoya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mini ses bombası diye geçen ürünlerin radyolu olanları var. Fiyatı 30-40₺ civarı oluyor. Acil durumda işinizi rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum.

Depremde en önemli şey üstünüzde taşıyacağınız anahtarlığa takılı bir düdük ve yine ona takılı küçük fener.
Bunların dışında ne olursa olsun gereksiz çünkü kaldığınız yerde yara bandı, su, radyo, acil durum ekipmanları bulunduramayacaksınız.
Yanınıza alabileceğiniz ekstra ekipman arıyorsanız anahtarlığa takılı fenerin yedek pilleri sadece olabilir. Sesiniz çıkamayacak durma düşe bileceğiniz için yine anahtarlık veya üzerinizde taşıyabileceğiniz bir pili veya akülü ses kaynağı almanız.

Geri
Yukarı