Oltalama linkinden virus bulasir mi?

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Arkadaşlar birkac ay once Android telefonumdan oltalama linkine tiklamistim. Linke birkac kez tikladim, ama ayni linke, o sayfadan cikan linklere degil. (Belki bir tanesine daha tiklamisimdir bilemiyorum). Android telefonum en son Android’de idi ama en son surum değildi. 30 dakika bir şey yapmadim sonra paniklemeye başladım. Malwarebytes yukledim telefona, internetini vs. kestim. Malwarebytes bir şey bulmadi. Telefonda yuklenenler klasorune baktim bir şey de yuklenmemis. Bilgisayardan sifrelerimi degistirdim. Şu ana kadar hiçbir supheli giris vs. olmadi. Sadece bu linke tiklamaktan virus bulasabilir mi? Malwarebytes virusu gormemis olabilir mi? Simdi linki hatirlamiyorum ancak o zaman VirusTotal'e verdigimde malicious veya phishing cikmisti. Bu santaj emailleri hakkinda duydum, hiç gelmedi bana ama telefonumda hep beni kaydediyorlar diye korkuyorum.

İmkanınız varsa telefonu sıfırlamanızı tavsiye ederim amaç mail, fotoğraf gibi veri hırsızlığından daha zarar verici banka uygulamalarına yönelik olabilir.

Önemli dosyaları bilgisayara veya başka bir diske atıp telefonu sıfırlayın.
İmkanınız varsa telefonu sıfırlamanızı tavsiye ederim amaç mail, fotoğraf gibi veri hırsızlığından daha zarar verici banka uygulamalarına yönelik olabilir.
Hocam sifirlarim hemende baska yerlerde sorun olmaz vs. dediler. Sonucta hic bir indirme gozukmedi ve malwarebytes bir sey bulmadi. Ben hic bir bilgi girisi de yapmadim bu tip websitelere. Sifirlayim telefonu da birkac ay gecti bunun uzerinden. Artik cok gec olmaz mi?

Aslında haklısınız veri alınmışsa çok geç ayrıca oltalama genelde şifre ele geçirmek için yapılır siz herhangi bir veri girmediniz ve veri indirmediniz ve nasıl oltalama olduğunu biliyorsunuz bekli sıradn bir siteyse.

Aslında haklısınız veri alınmışsa çok geç ayrıca oltalama genelde şifre ele geçirmek için yapılır siz herhangi bir veri girmediniz ve veri indirmediniz ve nasıl oltalama olduğunu biliyorsunuz bekli sıradn bir siteyse.
Hocam telefonda yine malwarebytes taramasi yaptim yine hic bir sey cikmadi.

Hocam telefonda yine Malwarebytes taramasi yaptim yine hiçbir şey cikmadi.

Bu bir şey ifade etmiyor açıkçası, bu programların veri tabanı yakalanmış zararlı yazılımları tarayabiliyor sisteminizde bir zarar yazılım var ve Zero day açığını kullanıyorsa hiçbir işe yaramayacaktır. Dediğim gibi sizi bu kadar endişelendiren fishing saldırısı neydi bu derece emin hareket ediyorsunuz.

Bu bir şey ifade etmiyor açıkçası, bu programların veri tabanı yakalanmış zararlı yazılımları tarayabiliyor sisteminizde bir zarar yazılım var ve Zero day açığını kullanıyorsa hiçbir işe yaramayacaktır. Dediğim gibi sizi bu kadar endişelendiren fishing saldırısı neydi bu derece emin hareket ediyorsunuz.
Hocam youtube spambotlarinin verdigi linklerin birini virustotala verecektim, kopyalayim diye basili tutarken bastim yanlislikla. O sirada pek takmadigim icin birkac kez yaptim. Bana hic bir email vs. gelmedi hocam sadece korkuyorum.

Hocam YouTube spambotlarinin verdigi linklerin birini virustotala verecektim, kopyalayim diye basili tutarken bastim yanlislikla. O sirada pek takmadigim icin birkac kez yaptim. Bana hiçbir email vs. gelmedi hocam sadece korkuyorum.

Anlıyorum tahminim en fazla mining botu veya zombi PC olarak kullanılır cihazınız, yüksek olasılık basit bir saldırıysa kullanmış olduğunuz tarayıcı Chrome'sa engellemiş bile olabilir veri akışını ama kafanız rahat etsin sıfırlayın sizin için çok zor olmayacaksa.

Geri
Yukarı