Duvar kâğıdindan virus bulasir mi?

Giyter

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopa duvar kâğıdı indirdim ama siteye girmedim resme sağ tıklayıp resmi farklı kaydet dedim Kaspersky'e tarattım temiz dedi bulaşmış mıdır?

Arkadaşlar laptopa duvar kâğıdı indirdim ama siteye girmedim resme sağ tıklayıp resmi farklı kaydet dedim Kaspersky'e tarattım temiz dedi bulaşmış mıdır?
Duvar kağıdından virüs bulaşabilir. Görsellere zararlı yazılım ekleme Windows ve Android'e yapılan bir yöntem. Duvar kağıdını upload sitesine yükleyip atarsanız analiz edebilirim.

Totalvirüsle taratıp bak olmadı malwarebytestan bak temizse yüzde doksan problem olmaz ayrıca indirdiğin dosya png miydi yoksa jpg mi?

Görsellerden bulaşması tamamen imkansız değil ama zor gibi, tabii görsel süsü verilmiş yürütülebilir dosyaysa durum başka. VirusTotal'de veya varsa Kaspersky, Norton, BitDefender gibi sağlam Av'lerde taratınca bir şey bulmuyorsa çok da fazla abartmaya gerek yok bence.

Nasıl anlayabilirim
Şüpheli işlemlere dikkat edin. Ram vs kullanımları yüksek olursa risk içerir. Görev yöneticisinden çalışan uygulamaları kontrol edin. Başlangıç uygulamarını kontrol edin şüpheli şeyleri engelleyin. Bilgisayarınızdaki network trafiğini analiz edin bazı yazılımlar mevcut bunun için. Yani kısacası bu tarz temel işlemlere dikkat edin. Yeterli görünüyor bu tarz şeyler şimdilik. Eğer PC nizde önemli dosyalar varsa bir eser sysrescue indirip USB belleke yazdırın ve tarama falan yapın ( dosya sayısına göre uzayabilir 1m üzeri dosya taraması 4-6 saat sürüyor.

Şüpheli işlemlere dikkat edin. Ram vs kullanımları yüksek olursa risk içerir. Görev yöneticisinden çalışan uygulamaları kontrol edin. Başlangıç uygulamarını kontrol edin şüpheli şeyleri engelleyin. Bilgisayarınızdaki network trafiğini analiz edin bazı yazılımlar mevcut bunun için. Yani kısacası bu tarz temel işlemlere dikkat edin. Yeterli görünüyor bu tarz şeyler şimdilik. Eğer PC nizde önemli dosyalar varsa bir eser sysrescue indirip USB belleke yazdırın ve tarama falan yapın ( dosya sayısına göre uzayabilir 1m üzeri dosya taraması 4-6 saat sürüyor.
Ram kullanimini nerden görürüm? Görev yöneticisinde registry, syslnfoCap.exe, shellinfrastructre host, üşenmeden font driver host, runtime broker,konsol penceresi ana bilgisayar, sink to receive asynchronous, omen cap exe, diags cap exe, birde ara diye birsey var

Geri
Yukarı